banner164

Ortahisar Belediyesi 61 Çocuğu Sünnet Ettirdi

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Ortahisar Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen sünnet şöleninde 61 çocuk sünnet olmanın mutluluğunu yaşadı.

Ortahisar Belediyesi 61 Çocuğu Sünnet Ettirdi
banner264

 61 çocuk erkekliğe adım attı

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com  

Ortahisar Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen sünnet şöleninde 61 çocuk sünnet olmanın mutluluğunu yaşadı. Belediye'nin Göç idaresiyle birlikte organize ettiği sünnet şöleninde içinde Afgan mülteci çocukların da olduğu 61 çocuk Fatih Devlet Hastanesi'nde sünnet ettirildi. Sünnet şöleni kapsamında belediyenin Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen programa katılan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç'e çocuklar ile aileleri büyük ilgi gösterdi. Programda bir konuşma yapan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Îslâm dininde sünnetin önemli bir yeri olduğunu belirterek Afgan mülteci çocuklarının da bulunduğu 61 çocuğun sünnetini gerçekleştirmekten son derece mutlu olduklarını kaydederek, "Çocuklarımız, gelecekte ülkeyi çok daha iyi yerlere götürecek olan enerjik, dinamik kesimlerdir. O bakımdan çocuklarımız, bizim gözümüzün nurudur. Gözümüzün nuru gibi baktığımız bu çocuklarımıza Ortahisar Belediyesi olarak her türlü ilgi ve alakayı gösteriyoruz. Bundan sonra da çocuklar ve gençlerle ilgili faaliyetlerimize aynı heyecanla, aşkla, coşkuyla devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

DOKTORLAR TARAFINDAN YAPILACAK

Sünnet programının Fatih Devlet Hastanesi'nde doktorlar tarafından sağlıklı şartlar altında gerçekleştirileceğini ifade eden Başkan Genç sözlerine şöyle devam etti: İslâm dininde sünnet olmanın çok önemli bir yeri vardır. İslâm geleneğinde çocuklar sünnetle beraber erkekliğe adım atmış sayılır. Bu nedenle sünnet programları Osmanlı'da ve diğer İslâm ülkelerinde şölenlerle, törenlerle birlikte yapılır. Biz de bu geleneğimizi yaşatmak için Afgan Vakfı'yla birlikte bu toplu sünnet programını tertip ettik. Bu konuda Fatih Devlet Hastanemizle işbirliği yaptık. Ve nihayetinde ilimizin de

sembol rakamı olan 61 çocuğumuzun sünnet merasimini gerçekleştireceğiz. Bizim geleneğimizde erkekliğe adım atmak için evvela sünnet olmak gerekir. Yani sünnet biz Müslümanlar için bu kadar önemlidir. Bundan dolayı bu anlamlı merasime katılan bütün hemşerilerimize teşekkür etmek istiyorum. Sünnet tıbbı bir hadise. Bu nedenle Fatih Devlet Hastanemiz bünyesinde, sağlıklı ortamlarda olması gerektiğinden hareketle biz böyle bir kampanya açtık. Bu manada bu programımıza katkı sağlayan ve bizzat bu çalışmayı gerçekleştirecek olan çok değerli Fatih Devlet Hastanemiz başhekimi olmak üzere katkı sağlayan hekimlerimize teşekkür etmek istiyorum. Ve bizimle beraber bu koordinasyonu yürüten Göç İdaremiz Müdürlüğü'ne ve Afgan dernek başkanımıza Muhammed Bey'e de çok teşekkür etmek istiyorum. Bu şölenin yavrularımız için de ailelerimiz için de hayırlı olmasını diliyorum. Sünnet ettirdiğimiz çocuklarımıza uzun hayırlı bit ömür diliyorum. Allah, bu yavrularımızı milletimize, annelerine, babalarına bağışlasın. Sizleri de tekrar saygıyla, sevgiyle selamlıyorum." Programın son bölümünde Başkan Genç, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 11:15
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner179

banner160

banner233

banner234