banner277

MÜSİAD Başkanı Ofluoğlu”Karadeniz Göç veren Değil Göç Alan Bölge Oldu”

Doğu Karadeniz MÜSİAD Şubeleri Artvin, Batum, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun ve Trabzon'un aralarında olduğu bölge şube başkanaları toplantısı MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Zafer Ofluoğlu'nun ev sahipliğinde Trabzon’da gerçekleştirildi.

MÜSİAD Başkanı Ofluoğlu”Karadeniz Göç veren Değil Göç Alan Bölge Oldu”

Toplantı da  bölge ticaretimizin geliştirilmesi, üyeler arası ticaretin artırılması, ortak projelerin çalışılması ve gerçekleştirilmesi, Turizm ve yatırımları hakkında çalışma yapılması, bölge ihracatının artırılmasına yönelik çalışmalar , tarımsal üretimin artılması ve yeni tarımsal ürün ve yöntemlerin geliştirilmesi konularında istişareler de bulunuldu.

MÜSİAD'ın bölgesel işbirliğine büyük önem verdiğini belirten Trabzon Şube Başkanı Zafer Ofluoğlu yapılan toplantının çok verimli geçtiğini söyleyerek "Her bir ilimizi her yönüyle değerlendirerek ticaret ve  iş birliğimiz için ilişkilerimizi geliştiriyoruz." dedi. 


Karadeniz'i tek çatı altında değerlendirmek gerektiğini vurgulayan Ofluoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü:" Karadeniz’in  artık göç veren değil göç alan bir bölge olduğunu  , Pandemi döneminin etikisiyle geri dönüşlerin başladığını ve hatta küresel ısınmanın ilerde yaratacağı olumsuzlukların ise Karadeniz bölgesine göçü hızlandıracağını düşündüklerini belirtti.Karadeniz’in limanlarının olmasının büyük avantaj olduğunu belirten Zafer Ofluoğlu ,Tren yolu Karadeniz’in limanlarıyla buluşturulmalı ve Uluslararası ticaretin ve hem de tüm Türkiye ile bağlantısı sağlanmalıdır." 

MÜSİAD'ın bölge toplantılarının düzenli olarak devam edeceğini bildiren Ofluoğlu "Bir daha ki toplantıyı Kasım ayı başında Samsun MÜSİAD şubenin organizasyonuyla gerçekleştireceğiz. Toplantılarımızda ev sahibi ilin belirleyeceği bir konu işlenecek ve üyelerle karşılıklı tanışma ve ticaretin geliştirilmesi amaçlanmaktadır." ifadelerini kullandı. 


Toplantıya katılımlarından dolayı Karadeniz Bölgesi Şube Başkanlarına teşekkür eden Ofluoğlu "Toplantımıza katılan Doğu Karadeniz illerimiz başta olmak üzere  Karadenizin tamamına ve  tüm ülkemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Bu toplantıların birlik ve beraberliğimizi geliştireceğini ümit ediyorum. İnanıyorum ki bu samimiyet ve dostluklar önemli ticari işbirliklerinin de önünü açarak bölgesel kalkınmaya önemli katkılar sağlayacaktır."dedi.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273