banner277

İRAN'A AMBARGO KALKTI TRABZON LİMANI GÖZDE OLDU

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Amerika'nın İran'a yönelik her türü ambargonun kaldırılmasının ardından bu ülkeye yönelik olarak faaliyetlere tüm ülkeler ağırlık verirken, en yakın komşu olma itibariyle Türkiye'nin de girişim ve görüşmelerini hızlandırdığı bildiriliyor.

İRAN'A AMBARGO KALKTI  TRABZON LİMANI GÖZDE OLDU

 İRAN'A AMBARGO KALKTI  TRABZON LİMANI GÖZDE OLDU 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com   Amerika'nın İran'a yönelik her türü ambargonun kaldırılmasının ardından bu ülkeye yönelik olarak faaliyetlere tüm ülkeler ağırlık verirken, en yakın komşu olma itibariyle Türkiye'nin de girişim ve görüşmelerini hızlandırdığı bildiriliyor.
 
İran'a özellikle Trabzon Limanı üzerinden yapılan transit taşımacılıkta geçmişte önemli bir yeri bulunan Trabzon'da bu konuda çalışmalar sürdürülüyor.
 
Türkiye-İran İş Konseyi Başkan Yardımcısı Hülya Ulusoy ile TURSAB Doğu Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Gürkök ile bazı yönetim kurulu üyeleri İran'ın Trabzon Başkonsolosu Reza Baghban Kondori'yi ziyaret ettiler.
 
Görüşmede, Başkonsolos Kondori,  Hülya Ulusoy ve Suat Gürkök ile bir grup truzimciyi Nisan ayının ilk yarısında ülkesinde ağırlamak istediğini ileterek, "Her iki ülke ve özelliklede tarihten gelen irtibatımız olan Trabzon ile turizm hareketini hızlandırmak istiyoruz. Bizden size, sizden de bize şekliyle turizm hareketine ivme kazandırmak için neler yapabileceğimizi birlikte kararlaştırmak isteriz" dedi.
 
Türkiye-İran İş Konseyi Başkan Yardımcısı Hülya Ulusoy'da, başta Tebriz olmak üzere Trabzon'un İran ile olan bağlantılarının her alanda mevcut olduğunu hatırlatarak, karşılıklı görüşmeler ve seyahatlerin turizmde hareketliliğini arttıracağını söyledi.
 
TURSAB Başkanı Suat Gürkök'de, turizmde işbirliği konusunda geçmişte İran ile ilişkiler kurulup, anlaşmalar yapıldığına dikkat çekerek, zaman zaman yaşanan sıkıntı ve durgunluklar nedeniyle aksayan ilişkileri yeni dönemde düzeltip azami yarar seviyesine çıkarmak için çaba sarf edeceklerini bildirdi.
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 21:23
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273