banner164

Genç'ten Ankara çıkarması

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, belediyenin programa aldığı kentsel dönüşüm, turizm ve altyapı yatırımlarıyla ilgili Ankara'da bir dizi ziyarette bulundu.

Genç'ten Ankara çıkarması
banner232

 Genç'ten Ankara çıkarması

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com  

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, belediyenin programa aldığı kentsel dönüşüm, turizm ve altyapı yatırımlarıyla ilgili Ankara'da bir dizi ziyarette bulundu. Başkan Genç, TOKİ yetkilileri, bir süre önce TBMM Genel Sekreterliği'ne getirilen Mehmet Ali Kumbuzoğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ile Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ı ziyaret ederek belediyenin hizmet ve projeleri ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. İlk ziyaretini TOKİ'ye gerçekleştiren Başkan Genç, Ortahisar Belediyesi'nin TOKİ ile birlikte yürüttüğü Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 1 ve 2. etabının ihaleye çıkarılmasından dolayı TOKİ Başkanı M. Ergün Turan'a ve yetkililere teşekkür ederek belediye hizmet binasının yapılacağı Pazarkapı Kentsel Dönüşüm Projesi için de TOKİ'den gelecek desteğin çok önemli olduğunu söyledi.

TURİZM YATIRIMLARI KONUŞULDU

Ortahisar'da turizmi geliştirmeye yönelik Beşirli sahilinde kurulacak olan Bitki Müzesi (Eko-park) ve Kemeraltı Sokak Sağlıklaştırma Projesi için de Kültür ve Turizm Bakanlığı'nı ziyaret eden Başkan Genç bu projelerle ilgili bakanlıktan destek beklediklerini söyledi. Buradaki görüşmesinde bakanlık yetkililerine Ortahisar'ın turizm canlılığının korunması ve ekonomik gelişiminin sağlanması için özel sektörle birlikte kamu yatırımlarının da bir an önce ilçeye kazandırılması gerektiğini dile getiren Başkan Genç sözlerine şöyle devam etti: "Trabzon şehri, hepinizin malumu coğrafi şartlardan ve konumundan dolayı sanayi ağırlık bir şehir değil. Daha çok tarım ağırlık bir şehir. Son on yılda da tarıma ek olarak, turizm ve inşaat sektörlerinde sağladığımız gelişmeyle ciddi istihdam alanları oluşturuldu. Biz de bacasız sanayi olarak adlandırdığımız turizm sektörünü çok daha ileri ve profesyonel düzeye getirmek için hem kamu yatırımlarına hem de özel sektör yatırımlarına ihtiyaç duyuyoruz. Bu konuda da siz değerli bakanlık yetkililerimizden destek bekliyoruz. Turizmle ilgili

yapılacak özel sektör yatırımları için de cazip teşvikler sunulması önem arz ediyor. Batıda yatırımcılara sağlanan turizm teşviklerinin Trabzon gibi turizm potansiyeli yüksek olan kentlerimize de sağlanmasından yanayız."
Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2016, 16:28
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner179

banner249

banner160

banner233

banner234

banner260