banner277

GENÇ ; O DUBALAR YENİDEN YAPILACAK ,BELEDİYENİN YÜKÜ ARTTI

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Trabzon Uzunsokak'taki Taş Dubalar Konusunu meclis gündemine taşıyan isim Ortahisar Belediye Meclisi MHP Grup Başkan vekili Davut Çakıroğlu oldu.

GENÇ ; O DUBALAR YENİDEN YAPILACAK ,BELEDİYENİN YÜKÜ ARTTI

BAŞKAN GENÇ ; O DUBALAR YENİDEN YAPILACAK ,BELEDİYENİN YÜKÜ ARTTI

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com

Trabzon Uzunsokak'taki Taş Dubalar Konusunu   meclis gündemine taşıyan isim ise Ortahisar Belediye Meclisi MHP Grup Başkan vekili Davut Çakıroğlu oldu. Çakıroğlu, dün akşam bire bir yaşadığı bir olayı anlatarak, “Uzunsokağın, Zeytinlik Caddesi ile birleştiği yerde yolda taştan örülmüş ‘dubalar’ var. Bunların yolla yürüme mesafesinde ki yükseklikleri diz kapağından altında olan mesafe.. Uzunsokak’ta da var. Genç bir bayan, bir grup halinde yürüyorlar. Bunu fark edemiyor, yürüyüş hızıyla çarptı. Orada kaza oldu diyelim. Bu taşların kenarlarının da çok keskin olması münasebetiyle orada insan sağlığına zarar veriyor. Evet araç trafiğini engellemek için önlem alınmış ama.. Bunun için ilgili birimin burayla göz algısı oluşturulabilecek şekilde onların tekrar düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi. Başkan Genç ise, “Öncelikle uzunsokak bağlantı dubalarla ilgili toplantı sonrasında gerekli arkadaşlarla istişare edelim. Yetki alanımızda biz sorun çözümü için Büyükşehir’e intikal ettirelim” diye konuştu.  Aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi olan Seyfullah Kınalı ise bu konuda Büyükşehir Belediyesinin bir çalışması olduğunu ifade ederek, “Seçim çalışanlarında Uzunsokak’ta dolaşırken benzer şikayetler geldi. Onunla ilgili Büyükşehir Belediyesi çalışma yapıyor. Zaten o taşlar dökülüyor. Daha modern ve tehlike arz etmeyecek şekilde çalışmalar devam ediyor. Kısa bir zamanda halledilecek.” 

ORTAHİSAR BELEDİYESİNE EK MALİYET GELDİ 

 MHP Grup Başkanı Davut Çakıroğlu’nun, belediyenin Asgari Ücretin artışından doğan ek yükü nasıl karşılaşacağını sorması üzerine Başkan Genç, “Ekstra biraz daha külfetimiz arttı” dedi.  Başkan Genç, “Asgari ücrette yasayla bir artış yürürlüğe girdi. Bunun bütçe itibariyle hem finansman açısından ödenek aktarımı açısından düzenleme gerekli. O ödenek aktarımı bütçe içinde veya mecliste hangi irade gerekliyse yapılabilir. Kaynağını da bulmak azım. O konuda belediye başkanı olarak hem sorumluyuz, hem de görevliyiz. Bununla ilgili başbakanımızın yaptığı açıklama var. Büyükşehir Belediye Kanununda bir kısım eksiklikler var. 6 ayda düzenleme yapılacak. Bu eksiklikleri Büyükşehir Belediye Başkanımız, Başbakanımızla yaptığı görüşmede aktardı.  Bununla ilgili yasal düzenleme var. Buradan kaynak bekliyoruz. O bizim belediyemize geldiğinde doğrudan iller bankası ödeneğine ilave olacağından dolayı doğrudan ilçe belediyelerin hakkı olarak doğacak. Hizmetlere ayırdığımız bütçeden kaynak da veya Ankara’dan destek almak için belediye başkanı olarak gayret edeceğiz. Ekstra biraz daha külfetimiz arttı” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 21:39
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273