banner164

Eski SGK binasının yangın merdiveni söküldü

Ortahisar Belediyesi tarafından yıkım kararı verilen Uzun Sokak'taki eski SGK binasının yangın merdiveni belediye ekipleri tarafından söküldü.

Eski SGK binasının yangın merdiveni söküldü
banner232

Kemerkaya Mahallesi 268 ada/23 nolu parselde bulunan binayla ilgili ruhsata aykırı olduğu için imar kanunun 32. ve 42. maddeleri gereğince Ortahisar Belediye Encümeni tarafından 05/07/2018 tarihinde yıkım kararı verilmişti. Verilen karar doğrultusunda yangın merdiveni belediye ekipleri tarafından söküldü.
"KALDIRIM İŞGALİ SÖZ KONUSU"
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yangın merdiveninin Uzun Sokak gibi şehrin simgesel bir alanında çirkin görüntülere ve kaldırım işgaline neden olduğu için söküldüğünü söyledi. Genç, "Uzun Sokak bizim güzide bir mekanımız. Turistlerin ve ziyaretçilerin en çok uğradığı alanlardan bir tanesi... Meydan Parkı'yla da sınır olan ve eski SGK binası olarak kullanılan binada yapılan yangın merdiveni gerçekten de çok çirkin görüntü oluşturuyordu. Ayrıca kaldırımı da işgal ettiği için yaya geçişine mani oluyordu. Böylesine merkezi bir yerde bu merdivenin başka bir cepheye yapılması gerekiyordu. Baktığınız zaman da gözü rahatsız eden, adeta göze batan bir görüntüyü ekiplerimiz ortadan kaldırmış oldu." ifadelerine yer verdi.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273