banner164

Cumhurbaşkanı 216 Dev Eserin Açılışını Yaptı

Bir dizi açılışa katılmak üzere Trabzon’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk olarak Tonya ilçesindeki Foleya Mountain Resort Otel’in açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı 216 Dev Eserin Açılışını Yaptı
banner232

Burada kısa bir konuşma Yapan Cumhurbaşkanı, böyle mutlu bir anı paylaşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve bu adımı attıkları için otelin sahibi Atilla Ataman ve eşi Suna Ataman'ı kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, her girişimcinin bu tür yerlere adım atmadığını ancak Atilla ve Suna Ataman'ın tüm yaylalara örnek olacak bir çalışma yaptıklarını belirterek, "Şimdi yaylalarda da örnek mi arıyorsunuz? İşte size buyurun örnek. Gelin buraya bakın, ona göre yapın da bu yaylalarımız da tarumar olmasın. Oralar da bu güzelliği korusun. Bizler de sadece Halk Bankası olarak değil, bakanlıklar olarak da inşallah sizlere elimizden gelen desteği vereceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın da Trabzonlu olduğunu anımsatarak, ellerinden gelen desteği vereceklerini kaydetti.

Tonya'dan otele gelmenin biraz fazla zaman aldığını, en kısa zamanda buraya bir helikopter pisti yapılması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "Havalimanından icabında helikopterle gelecek iş adamlarının olacağına inanıyorum. Buraya gelecekler. Biz de bugün 2 helikopterin inebileceği yer olmuş olsa buraya inerdik. Bu da bir işarettir. Bu işaret fişeğini de inşallah vermiş olalım. Çünkü Ulaştırma Bakanımız, o da zaten bu işlerin piri ve bunlar da çok çok yüksek yatırım değil. Bunun adımını atıp ve buraya helikopterlerimizle inmeye başladığımız zaman göreceksiniz, iş adamları helikopterleriyle gelecek hafta sonu, iki-üç gününü burada geçirecekler. Bu adımları da atmamız lazım. Gerek valimiz, gerek büyükşehir belediye başkanımız, Tonya Belediye Başkanımız onlar da üzerlerine düşeni yaparlar, biz de bu adımı inşallah hep beraber atmış oluruz” dedi.

"“52 Milyon Turisti Ülkemizde Ağırlıyoruz”

Turizmde bu yıl patlama yaşandığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Turizmde bu yıl patlama yaşadık. Hamdolsun şu anda 52 milyon turisti bu yıl ülkemizde ağırlıyoruz. Nereden nereye. Zaten Doğu Karadeniz şu anda turist kaynıyor. İnanıyorum ki şu anda bu yayladaki konaklama başka olacak. Ama bizim Trabzon merkezde otellerimizi arttırmamız lazım. Valimiz ile yolda bunları konuştuk. İnşallah otellerimiz ne kadar artarsa turistler çok daha fazlasıyla Trabzon'a gelecek. Hele hele bu yayla evlerini gördükleri zamanda durum çok daha farklı olacak. İnşallah bereketi bol olsun. Turizmdeki tüm girişimcilere burasının bir örnek olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Şehitlerimizin Kanı Yerde Kalmayacak Dedik”

21-22 tane teröristin içeride ve dışarıda öldürüldüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şehitlerimiz var. Bir tanesi Trabzonlu şehidimiz cenaze namazı kılındı. Allah rahmet eylesin. 2 şehidimiz farklı illerde yaralılarımız var ama 21-22 tane de teröristi içeride ve dışarıda öldürdük. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak dedik. Süleyman kardeşimiz ve Savunma Bakanımız bu işi yakın takipte tutuyor. Bütün silahlı kuvvetlerimiz, güvenlik güçlerimiz, polisimiz hepsi yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Allah şehitlerimize rahmet, Peygamberimize komşu eylesin” ifadelerini kullandı.

1 Milyon TL Olan 216 Eserin Açılışı Gerçekleştirildi

Buradaki açılışın ardından Trabzon’da yapımı tamamlanan 1 Milyon TL olan 216 eserin toplu açılışı için 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkında düzenlenen törende vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanımız, “Trabzon’un Arsin Yatırım adasının kararnamesinin imzaladım. Bugün burada 216 projenin açılışını yapacağız. Trabzon’a 30 katrilyonluk yatırım yaptık. Biz bu ülkeye bu millete aşığız. Trabzon’un çehresini değiştirdik. Turizm başta olmak üzere her alanca cazibesi artacak. Akçaabat’ta stadımızın yanına şehir hastanemizi yapacağız. Sadece. 2003 Yılında 430 bin kişinin kullandığı havalimanımızı geçen yıl 4 Milyon yolcu kullandı. Zigana Tüneli ile şehrimizi ekonomik ve ticari anlamda da geliştiriyoruz. Kanuni Bulvarı Trabzon için başlı başına bir devrimdir. Bir kısmını bugün açacağız. Kalan kısımlarını da etap etap açacağız. Raylı sistemle Trabzon’un şehir için ulaşımında devrim yapmaya hazırlanıyoruz” dedi.

Konuşmaların ve açılış kurdelesinin kesiminin ardından Vali Ustaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Yavuz Sultan Selim tablosu takdim etti.

Açılış törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273