banner277

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ IŞIN TEDAVİSİ GÖREN VATANDAŞIN İMDADINA YETİŞTİ

Haber : Melek Çakır www.trabzonhaber24.com Işın tedavisi görmesi gereken Abdullah Taflan’ın imdadına Trabzon Büyükşehir Belediyesi yetişti

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ IŞIN TEDAVİSİ GÖREN VATANDAŞIN İMDADINA YETİŞTİ

 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ IŞIN TEDAVİSİ GÖREN VATANDAŞIN İMDADINA YETİŞTİ

Haber : Melek Çakır  www.trabzonhaber24.com

Işın tedavisi görmesi gereken Abdullah Taflan’ın imdadına Trabzon Büyükşehir Belediyesi yetişti 
 
16 KM’LİK YOL KISA SÜREDE ULAŞIMA AÇILDI. SAĞLIK SORUNU YAŞAYAN VATANDAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ARAZİLİ ARACIYLA İLGİLİ SAĞLIK KURULUŞUNA ULAŞTIRILDI 
 
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon’u etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle sağlık kuruluşlarına ulaşmakta sorun yaşayan vatandaşların imdadına yetişmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin bu kapsamda gerçekleştirdiği çalışma ile Akçaabat’ın Esentepe Mahallesi’nde ışın tedavisi gördüğü için mutlaka hastaneye ulaşması gereken 55 yaşındaki Abdullah Taflan ilgili sağlık kuruluşuna ulaştırıldı.  
 
Taflan ailesinin konuyla ilgili olarak 112’den yardım istemesi üzerine, 112 ekipleri konuyu Büyükşehir Belediyesi’ne bildirdi. Bunun üzerine hemen harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri sahilden 16 km uzaklıkta bulunan Esentepe Mahallesi’nin yolunu kısa sürede ulaşıma açmak için yoğun bir çalışma gerçekleştirdi. 5  saatlik çalışmanın ardından Esentepe  Mahallesine ulaşıldı. Yapılan çalışma ile yol ulaşıma açılırken 55 yaşındaki Karayolları işçisi Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan arazili araçla hastaneye kuruluşuna ulaştırıldı.  
 
MAHALLE MUHTARI: BEN BÖYLE BİR KAR HATIRLAMIYORUM 
Akçaabat Esentepe Mahalle Muhtarı Hüseyin Taflan, mahallelerinde 1 metrenin üzerinde kar olduğunu ifade ederken, “Ben 43 yaşındayım böyle bir kar hatırlamıyorum. Hastamız vardı, ışın tedavisi gördüğü için mutlaka hastaneye gitmesi gerekiyordu. 112’yi aradık, konuyu Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne bildirdiler. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’ndan Allah (c.c.) razı olsun. Hemen yolumuz açıldı. Hastamız hastaneye ulaştırıldı” dedi.  
 
HASTANIN KARDEŞİ: BÜYÜKŞEHİR İMDADIMIZA YETİŞTİ 
Abdullah Taflan’ın kardeşi Bahattin Taflan da kendileri için yapılan çalışmadan ötürü yetkililere teşekkür ederken, “Yoğun kar nedeniyle hastamızı hastaneye götüremiyorduk. Büyükşehir Belediyesi imdadımıza yetişti. Teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.  
 
BAŞKAN GÜMRÜKÇÜOĞLU: HASTALARIMIZA ÖNCELİK VERDİK 
Konuyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise, Trabzon genelinde bu şekilde 40’ün üzerinde hastanın hastanelere ulaşmasını sağladıklarını ifade ederken, “Trabzon son yıllarda görülmemiş bir kar yağışı ile karşı karşıya kaldı. Biz, ilçe belediyelerimiz ile birlikte yol haritamızı buna göre belirlemiştik. Hastalarımızın hastanelere ulaştırılmasına, hastane yollarının, yurt yollarının ve ana arterlerin açık tutulmamasına, elektrik arızalarının kısa sürede giderilmesi için arıza tamir ekiplerinin güzergâhlarının açılmasına ve elbette afet durumlarına öncelik verdik. Çok şükür şehrimizde kar yağışı durdu diyebiliriz. Şuan tüm mahalle yollarımızı ulaşıma açmak için seferberlik başlatmış durumdayız. Bu hafta sonuna kadar Trabzon’umuzda ulaşımı eski haline getireceğiz” diye konuştu.  
 
Başkan Gümrükçüoğlu şiddetli don ve buzlanma olaylarına karşı da vatandaşları uyardı.
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 22:01
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273