banner277

BU PROJE KIZLARI OKULLU YAPACAK

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Trabzon’da kız çocuklarının “Mesleki, Teknik Okullara” devam oranını attırmak için yapılan “Meslek Lisesiyle Okullaşıyorum Hayatla Bütünleşiyorum” projesi tanıtıldı.

BU PROJE KIZLARI OKULLU YAPACAK

 BU PROJE KIZLARI OKULLU YAPACAK 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com 

Trabzon’da kız çocuklarının “Mesleki, Teknik Okullara” devam oranını attırmak için yapılan “Meslek Lisesiyle Okullaşıyorum Hayatla Bütünleşiyorum” projesi tanıtıldı.

246 bin Euro değerinde ki projenin 1 yıl süreci ifade edilirken amaç kız çocuklarının mesleki teknik okullara devamını attırmak. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen 246 bin Euro değerinde ki proje Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanıp yürütülürken Trabzon Ticaret Sanayi Odası ve Türk Eğitim Vakfı Trabzon Şubesi de projenin ortakları arasında. 1 Kasım 2015 tarihi itibariyle başlayan projenin tanıtımı Zorlu Grand Otel’de bugün yapılan tanıtım toplantısı ile yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan toplantı ardından protokol konuşmaları ile devam etti.

Konuşmacılardan Hasan Melek Eğitim Aİleen Başlar Kızlarımızı geleceğin Annelerini öncelikle eğitmeliyiz kadınlarımızı ve gençlerimizi Meslek edindirmeliyiz dedi. 
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2015, 00:33
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273