banner277

Akıla ihtiyacı olana akıl veririz…

Ak Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’den sert açıklama ..

Akıla ihtiyacı olana akıl veririz…

Bizler siyaseti aziz milletimizden aldığımız emanet doğrultusunda “Halkın gücünün üstünde bir güç yoktur” şiarıyla yerine getiriyoruz. 

Önce devlet ve millet diyerek 19 yıllık iktidarımızda aziz milletimizin taleplerini doğrultusunda, milletimizin emanetini baştacı eyledik. 

Karın ağrını anlıyorum.

Türkiye’nin bölgede sözü dinlenir bir güç haline gelmesini, hakkını aramak için masaya yumruğunu vurmasına katlanamıyorsunuz.

Siz, cephede kazanılanları masada iade etmeye alışmışsınız, o Türkiye artık geride kaldı. Artık sahada da masada da dik duran, eğilmeyen bir siyasi irade ve Türkiye var.

Sizi rahatsız eden, Türkiye’nin dik duruşudur. El pençe divan durmaya alışmışınız, ama o günleri özlediğinizi biliyoruz.

Malumunuz, banknotların üzerinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ibaresi bulunmada metal paralar üzerinde ise Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ifadesi yer almaktadır. İlkokullarda ‘okuduğunu anlama’ etkinliklerinde öğretildiği üzere iki ibare arasında bir “harf” fark bulunuyor. 

İş başa düştü,
İzah edeyim, 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ait değil, aynı şekilde belirttiğin gibi belli oranlarda paylar bulunmaktadır. Kurulduğunda yüzde 15 olarak ayrılan pay şu anda yüzde 55’e yükseltildi. Diğer paylar içerisinde kamu kurumlarının ufak miktarda payı olmakla birlikte yüzde 100’ü devletimize ait değildir. Örnek verdiğin yüzdelik dilimlere bakarsan rahatlıkla görebilirsin. 

Günün şartlarında, kuruluş döneminde yüzde 15 olarak belirlenen devlet hissesi zamanla artırıldı. AK Parti öncesinde ise yüzde 51 olan devletin hissesi AK Parti iktidarı döneminde yapılan çalışmalarla birlikte yüzde 55,12’ye yükseltildi. Ayrıca Ziraat Bankası’nın hissesi yüzde 19,22’ye yükselirken Merkez Bankası’nda yüzde 1,11 Halk Bankası hissesi, yüzde 2,33 İş Bankası hissesi yer alıyor.


Biz konuşmamızda Türkiye Cumhuriyeti’nin bânisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmedik. Tam aksine Atatürk’ün partisinin bugünkü duyarsızlığını, vurdumduymazlığını açıkladık, bir gerçeği dile getirdik. 

Atatürk’e sahip çıkmayı Atatürk’ün sözlerini tekrarlamakta görenlerin bizleri anlamalarını beklemiyoruz. AK Parti, iktidarı boyunca Atatürk’ün hedef gösterdiği noktalara ulaşmak için siyaset yapıyor, adımlar atıyor. Atatürk’ün “İstikbâl göklerderdir” sözü bugün AK Parti iktidarı ile vücut bulmuştur. Türkiye yerli ve milli hamleleriyle savunma sanayiinde destan yazıyor. S/İHA’larla, milli muharebe uçağıyla, savunma envanterimize kattığımız yerli ve milli ekipmanlarla geleceğe daha bir güvenle bakan, dik duran bir Türkiye var. 

Özetle Atatürk’ün geleceğe yönelik hedeflerini bizzat AK Parti yerine getiriyor. 

İsteğimiz Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın millileştirilmesidir. AK Parti’nin yaptığı da millileştirmedir. Esas mesele de ülkemizin ekonomik olarak bağımsızlığıdır. 


Bizlerin milli hassasiyetlerini sorgulamak, kimsenin haddine değildir. Bizler milli hassasiyetimizi ülkemize şimdiye kadar yapılmamış eserleri kazandırarak, ülkemizin başını dik tutarak, iç ve dıştaki hainlere boyun eğmeyerek gösteriyoruz. 

Cumhuriyet Bayramı’na bir kez dahi katılmadığımı ifade etmişsin. Valiliğimizin hâmiliğinde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri hava muhalefeti doğrultusunda Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonu’nda akabinde de Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yapıldı. Bizler de yönetimimizle birlikte törenlere iştirak eyledik. Sosyal medya hesabıma bakma zahmeti gösteren cevabı bulacak.

“Çamur at, izi kalsın” nutuklarına, aslı astarı olmayan paylaşımda öğretmeni linç ettiğin iftiralarına alışkınız. 

Her gün pot kıran, iftirada sınır tanımayan CHP Genel Başkanı’nın ilçe temsilcisinden de yüksek beklentiler içine girmemek gerekir.

Gerçekler karşısında gözünü kapayan, kulaklarının tıkayanlara Ziya Paşa’nın dizeleriyle cevap verelim. Erbâb-ı kemâli çekemez nâkıs olanlar/ Rencide olur dîde-i huffâş ziyadan.

Kukla sözüme alınmışsın, 

Türk Dil Kurumu sözlüğünde kuklanın anlamlarında biri de  “Başkasının etkisinde olan, onun isteklerine göre davranan (kimse) demektir. Bugün eli kanlı terör örgütü PKK’nın siyasi şubesi HDP ile olan gayri resmî ittifakınız herkesin malumu. HDP istiyor, siz yapıyorsunuz. En son tezkere konusundaki talebi koşulsuz yerine getirdiniz, terör örgütünden “aferin”i kaptınız, tebrik ederiz! 

Bizler, fildişi kulelerden, halka tepeden bakan anlayışınıza aşinayız, aynı şekilde habis zihniyetinizin tehditlerinin de bilincindeyiz. 

Biz sizi de ağa babalarınızı biliriz, tanırız.
Şunu çok iyi okumalısın ki “Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık”

Bu tür kuru tehdit ve ithamlara pabuç bırakmadık, bırakmayız da.

Bir meslektaşım olarak, makine mühendisi bir kardeşimin tehdit dili kullanmasına da üzüldüm. 

Selahaddin ÇEBİ
AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273