banner277

Ortahisar kurslarından 273 öğrenci üniversiteye yerleşti

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Ortahisar Belediyesi’nin ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü YGS-LYS hazırlık kurslarını tamamlayan 350 öğrenciden 130 öğrenci bir lisans ve 143 öğrenci önlisans programına yerleşti. Toplamda ise 273 öğrenci bir yüksek öğretim programına yerleşti.

Ortahisar kurslarından 273 öğrenci üniversiteye yerleşti
banner232
 Ortahisar kurslarından 273 öğrenci üniversiteye yerleşti


Haber : Ömer Altıntaş   www.trabzonhaber24.com  

Ortahisar Belediyesi’nin ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü YGS-LYS hazırlık kurslarını tamamlayan 350 öğrenciden 130 öğrenci bir lisans ve 143 öğrenci önlisans programına yerleşti. Toplamda ise 273 öğrenci bir yüksek öğretim programına yerleşti. Öğrencilerden 32'si tercih yapmadı, 45 öğrenci ise herhangi bir yüksek öğretim programına yerleşemedi. Ortahisar Belediyesi'nin YGS-LYS hazırlık kurslarında 2016 yılında % 80.14 olan başarı oranı bu sene %90.85'e yükseldi. Hazırlık Kursları'ndan 13 öğrenci mühendisliği, 1 öğrenci diş hekimliğini, 1 öğrenci hukuk bölümünü, 3 öğrenci mimarlığı, 30 öğrenci öğretmenliği, 2 öğrenci ilahiyat ve 4 öğrenci beden eğitimi bölümü olmak üzere birçok farklı branşa yerleşti.

YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜNÜ KATKI

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, düzenledikleri kurslarda başarı çıtasının her yıl daha da yükseldiğine vurgu yapan Başkan Genç, "Eğitimin her şeyden daha önemlidir. Her zaman dile getirdiğim gibi eğitim bizim olmazsa olmazımdır. İnsanlığın geldiği nokta itibarıyla yetişmiş insan gücüne günümüzde daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkması yetişmiş insan gücünü artırmasıyla doğru orantılıdır. Bütün gelişmiş ülkelerin başarılarının arka planında eğitime, bilim ve teknolojiye yapmış oldukları yatırımları görüyoruz. Bu nedenle ülkemizi aydınlık yarınlara daha güçlü bir şekilde taşımak için var gücümüzle eğitimi desteklemeliyiz. Hepimizin hedefi memleketimizi emanet edebileceğimiz; vatanseverlik şuuruyla yetişmiş, donanımlı nesiller ortaya çıkarmaktır. Bir kardeşimizin üniversite eğitimi almasına ve o donanıma sahip olmasına katkı vermişsek ne mutlu bize..." ifadelerine yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 15:57
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273