banner164

Trabzonlu Merve Yazıcı Olimpiyat Şampiyonu Oldu

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com 2017 Dünya İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarında, Trabzon Köprübaşılı Merve Yazıcı tekvando branşında Rus Evelina Karpinskaia'yı 6-4 yenerek altın madalya kazandı.

Trabzonlu Merve Yazıcı Olimpiyat Şampiyonu Oldu
banner264

 Trabzonlu Merve Yazıcı Olimpiyat Şampiyonu Oldu 

Haber : Ömer Altıntaş   www.trabzonhaber24.com  2017 Dünya İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarında, Trabzon Köprübaşılı Merve Yazıcı tekvando branşında Rus Evelina Karpinskaia'yı 6-4 yenerek altın madalya kazandı.

Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi Başkanı Rukhledev:"Özellikle sporcuların güvenliği açısından huzur dolu ve güzel bir zaman geçirmelerini sağladıkları için Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür etmek istiyorum""Çok güzel oyunlar izledik. Bu süreçte Türkiye'nin emniyeti, polisi, gönüllüleri ve katılımcıları bu konuda çok yardımcı oldu. Ulaşımdan, konaklamaya ve tercümanlık hizmetine kadar bizlere yardımcı olup güzel vakit geçirmemizi sağladılar. Bu durum dünyaya, Türkiye'nin böyle büyük organizasyonları yapabileceğini gösteriyor"2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları Genel Koordinatörü Baltacı:"Misafirlerimiz Samsun'dan ayrılana dek aynı ciddiyetle çalışacağız"

Samsun'da düzenlenen 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları, bu akşam gerçekleştirilecek kapanış töreniyle sona erecek.

Organizasyonun kapanış töreni öncesinde Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi (ICSD) Başkanı Valery Rukhledev ve 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları Genel Koordinatörü Serkan Baltacı'nın katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Sheraton Grand Hotel'deki toplantıda açıklamalarda bulunan Rukhledev, sözlerine tüm medya mensuplarına teşekkür ederek başladı.

Türk organizatörlerin birçok sorunu çözdüğünü belirten Rukhledev, şu ifadeleri kullandı:

"Özellikle sporcuların güvenliği açısından huzur dolu ve güzel bir zaman geçirmelerini sağladıkları için Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür etmek istiyorum. Çok güzel oyunlar izledik. Bu süreçte Türkiye'nin emniyeti, polisi, gönüllüleri ve katılımcıları bu konuda çok yardımcı oldu. Ulaşımdan, konaklamaya ve tercümanlık hizmetine kadar bizlere yardımcı olup güzel vakit geçirmemizi sağladılar. Bu durum dünyaya, Türkiye'nin böyle büyük organizasyonları yapabileceğini gösteriyor."

Avustralya'da düzenlenen 2005 oyunlarını çok beğendiğini ve o zaman "Bundan daha iyi bir olimpiyat olabilir mi?" diye kendine sorduğunu ifade eden Rukhledev, şunları aktardı:

"Türkiye'ye gelince çok büyük şaşkınlık yaşadım. Türkiye ve Samsun bu beğeniyi daha da yükseltti. 2021 İşitme Engelliler Olimpiyatları'na ev sahipliği için Dubai ve Los Angeles'la görüşüyoruz. Benim isteğim Dubai'den yana. Olmazsa Los Angeles'ta yapılacak. Bu yıl içinde yeri kesinleşecek."

- Baltacı: "Aynı ciddiyetle çalışacağız"

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları Genel Koordinatörü Serkan Baltacı da misafirlerinin Samsun'dan gidene kadar aynı ciddiyetle organizasyonu tamamlamaya çalışacaklarını dile getirdi.

Türkiye'nin ve İşitme Engelliler Olimpiyatları tarihinin en büyük organizasyonunu yaptıklarını vurgulayan Baltacı, "Misafirlerimiz Samsun'dan ayrılana dek aynı ciddiyetle çalışacağız. 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında katılımcı ülkelerin temsilcileri buradaydı. ICSD Başkanı, Türkiye'ye güvendiklerini ve organizasyonu etkileyecek hiçbir şey olmadığını tüm dünyaya duyurdu. Bizim yanımızda olduğunu gösterdi. Bizler de zor günlerimizde yanımızda olanları unutmayız." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2017, 22:37
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner179

banner160

banner233

banner234