banner277

TERÖR VAR DEDİLER DÜNYA BAYANLAR BUZ HOKEYİ ŞAMPİYONASINI İTALYA'YA VERDİLER

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Daha önce 29 Şubat-6 Mart tarihleri arasında Ankara'da yapılacağı açıklanan 2B kategorisi Dünya Kadınlar Buz Hokeyi Şampiyonası, "terör" bahanesiyle Türkiye'den alınıp İspanya'ya verildi. Yapılan itirazlara rağmen bu karar değişmedi.

TERÖR VAR DEDİLER DÜNYA BAYANLAR BUZ HOKEYİ ŞAMPİYONASINI İTALYA'YA VERDİLER

DÜNYA BAYANLAR BUZ HOKEYİ ŞAMPİYONASINI İTALYA'YA VERDİLER 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com

Daha önce 29 Şubat-6 Mart tarihleri arasında Ankara'da yapılacağı açıklanan 2B kategorisi Dünya Kadınlar Buz Hokeyi Şampiyonası, "terör" bahanesiyle Türkiye'den alınıp İspanya'ya verildi. Yapılan itirazlara rağmen bu karar değişmedi.

(IIHF) Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu, 29 Şubat-6 Mart tarihleri arasında Ankara'da yapılacağı açıklanan 2B kategorisi Dünya Kadınlar Buz Hokeyi Şampiyonası'nın, "terör" bahanesiyle iki gün önce gönderdiği yazı ile Türkiye'den alınıp İspanya'ya verildiğini açıkladı.

29 Şubat-6 Mart tarihileri arasında Ankara'da yapılacak olan Buz Hokeyi 2B kategorisi Kadınlar Dünya Şampiyonası ile ilgili (IIHF) Yönetim kurulu 4 gün önce yapılan değerlendirme toplantısında, şampiyonanın Türkiye'den alındığını ve İspanya'ya verildiğini resmi yazı ile Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu'na bildirdiği öğrenildi. 

BAZI ÜLKELER REZERVASYONLARINI İPTAL ETTİ
Avustralya, Yeni Zelanda, İspanya, Meksika, İzlanda ve Türkiye'nin mücadele edeceği şampiyona öncesinde, bazı ülkelerin rezervasyonlarını iptal ettiği belirtildi. Son dönem içerisinde ülkemizin içerisinde olduğu ''terör'' olaylarını bahane eden ülkelerin, uluslararası federasyona Türkiye'ye gitmek istemediklerini bildirmesi üzerine, IIHF'nin iptal kararı aldığı belirtildi. 


SPOR BAKANLIĞI GARANTİ VERDİ AMA...
Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu'nun bu karara itiraz ettiği ancak red cevabı alması üzerine, federasyonun konuyu Spor Bakanlığı'na ilettiği belirtildi. Spor Bakanlığı uluslararası federasyonla temasa geçerek Türkiye'nin güvenliği konusunda garanti veren yazılar iletti. Ancak, uluslararası buz hokeyi federasyonunun IIHF'nin kararının kesin olduğu ifade edilirken, yazışmaların devam ettiği öğrenildi. 

Öte yandan gelişmeleri takip eden Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu'nun önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili açıklama yapacağı belirtildi. Spor Bakanlığı'nın devreye girmesine rağmen sonucun ne olacağı merakla bekleniyor. 
Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 16:53
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273