banner277

HAKAN KULAÇOĞLU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

HAKAN KULAÇOĞLU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

HAKAN KULAÇOĞLU ADAYLIĞINI AÇIKLADIPROFÖSÖR DR.HAKAN KULAÇOĞLU TRABZONSPOR'A BAŞKAN ADAYI OLDUĞUNU RESMEN AÇIKLADI ..

Kulaçoğlu, "'Bağımsız yönetim, bağımsız Trabzonspor' anlayışıyla çıktığımız bu yolda, adalet ve etik ilkelere bağlı kalacağını söyleyen, bunu pratiğe geçiren her kurum ile dostluk kuracağımızın sözünü veriyoruz. Barış olması için adalet olması lazım" dedi.

Zorlu Grand Otel'de, '2010-2011 yılı şampiyonu Trabzonspor' yazısı önünde, yönetiminde yer alacak Prof. Dr. Hülya Kalaycıoğlu, Av. Hakan Oran, Burak Gürdal, Mehmet Aygün, Selçuk Kartal, Selim Emre Ar ve Aydın Aktaş ile açıklamalarda bulunan ve Türk futbolunun aydınlık geleceği için aday olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Prof. Dr. Kulaçoğlu, "Bugün, şimdiye kadar yazdıklarımızı, çizdiklerimizi, savunduklarımızı, önerdiklerimizi hayata geçirme, uygulama yolunda çok önemli bir adım atarken, Trabzonsporluların huzurundayız. Sadece Trabzonspor'un güzel günleri için değil Türk futbolunun aydınlık geleceği için yapılacak olan olağanüstü genel kurulda Trabzonspor kulüp başkanlığına aday olduğumu ekip arkadaşlarım adına açıklıyorum. Hayırlı olsun" dedi.

SADRİ ŞENER VE YÖNETİMİNE ŞÜKRAN
Trabzonspor'un geçmişinin başarılarla dolu olduğunun altını çizen Kulaçoğlu, "Trabzonspor elbette zor dönemler geçirdi, bu dönemleri de kenetlenerek aşmaya çalıştık. İki yıl önce çok başarılı bir dönem geçirdik. Tarihimizde ilk defa Şampiyonlar Ligi'nde oynadık ve ülkemizi çok iyi temsil ettik. Ama bugün zor bir dönemden geçiyoruz. 2 yıl önce şampiyonluğu kulübümüze kazandıran sayın Sadri Şener ve arkadaşlarına şükranlarımızı sunuyoruz. Onlar tarihteki yerlerini aldılar" diye konuştu.

TÜRK FUTBOLU TEMİZLENME ŞANSI YAKALAMIŞTI
Şike sürecine değinen ve Türk futbolunun temizlenme şansının ertelendiğini ileri süren Kulaçoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
" Söylemlerimiz ve eylemlerimizle Trabzonspor kültürünü temsil ettiğimizin bilincinde olmalıyız. Biliyorsunuz Türk futbolu çok güzel bir temizlenme şansı yakalamıştı şike sürecinde. Ne yazık ki o şans bir süreliğine ertelendi. Şikeyi örtmek ve bu şansı kaçırmak için atanmış bir federasyon ve onun kurulları tarafından Türk futbolunun temizlenme şansı engellendi. Mevcut kirli çarkın, kulüp başkanı, yönetici, teknik adam ve futbolcu üzerinden dönen kirli bir sistemin devam etmesinde çıkar bekleyenler var. Ben 2 yıl içinde Trabzon'dan başlayacak bu hareketle Türk futbolunun temizleneceğine ve çok ayrı bir yönetici profili olacağını umuyor, Türk futbolunun aydınlık geleceği için aday olduğumuzu söylüyorum."

BARIŞ OLMASI İÇİN ADALET OLMASI LAZIM
Futbolda barışın olması için adaletin olması gerektiğini vurgulayan Kulaçoğlu, "Trabzonspor bu süreçte hem hakkı gasp edilen kurum oldu, hem de önemli bir şampiyonluk kadrosu dağıldı. Burada yaşanan enerji kaybı şimdi büyük bir restorasyonu zorunlu hale getirdi. Bunu da çok iyi bir ekiple yapmak mümkün. Biz bağımsız yönetim, bağımsız Trabzonspor anlayışıyla çıktığımız bu yolda, adalet ve etik ilkelere bağlı kalacağını söyleyen, bunu pratiğe geçiren her kurum ile dostluk kuracağımızın sözünü veriyoruz. Barış olması için adalet olması lazım. Adalet gelince barış da kendiliğinde gelecektir" şeklinde konuştu.

EN BÜYÜK SORUNLARDAN BİRİ SAMİMİYETSİZLİK
Trabzonspor'un ikinci bir ihtilal yapması gerektiğini savunan Kulaçoğlu, "Trabzonspor'un her şeyden önce samimiyete ihtiyacı var. En büyük sorunlardan biri maalesef samimiyetsizlik. Şeffaflık gerekiyor. Trabzonspor Anadolu kulüplerin önünü nasıl açmışsa yapılan ihtilalle, ikinci ihtilalini de Türk futbolunun aydınlanması ve temizlenmesi için yapmak zorundadır. Biz ekibimizle bunu yapacağımızı ve Türkiye'ye bir ışık tutacağımızı ve o ışığı yayacağımızı sizlere taahhüt ediyoruz" diyerek açıklamalarını tamamladı.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273