banner277

ERMAN TOROĞLU'NDAN AZİZ YILDIRIM'A SALVO !

Şike süreci boyunca yaptığı çıkışlarla dikkat çeken Erman Toroğlu , şikeden hüküm giyen Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım hakkında çarpıcı yorumlarda bulundu.

ERMAN TOROĞLU'NDAN AZİZ YILDIRIM'A SALVO !Şike süreci boyunca yaptığı çıkışlarla dikkat çeken Erman Toroğlu , şikeden hüküm giyen Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım hakkında çarpıcı yorumlarda bulundu. Toroğlu  ayrıca Trabzonspor ve Fenerbahçe arasında yaşanan ilginç bir olayı köşesine taşıdı.

İşte Toroğlu'nun yazısındaki ilgili bölüm;

 Spor camiasının etkili ismi Fenerbahçe'nin şikeden suçlu bulunan başkanı Aziz Yıldırım hakkında çarpıcı ifadeler kullandı ve Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında geçmişte yaşanan anektodu aktardı.

Erman Toroğlu, Fotomaç'taki köşesinden, çeçtiğimiz günlerde CNN Türk'te gözyaşlarını tutamayan Aziz Yıldırım ve Ali Şen ile Mehmet Ali Yılmaz arasındaki bir olayı anlattı.

 

Fenerbahçeli Osman Denizci, lig bitmeden Trabzonspor'a imza atıyor ama Fener'de oynamaya devam ediyor. Osman'ın Bursaspor'a attığı gol Fenerbahçe'yi şampiyon yaparken, Trabzonspor ikincilikte kalıyor. Bir de bugünkü resme bakın.

Futbolcuyu kiralıyorsun, altına şart koyuyorsun: "Bizim maçta oynamaz."TFF de seni seyrediyor. Birisinin kiraladığı oynuyor, diğerinin kiraladığı oynamıyor. Mübarek araba mı kiralıyorsunuz, futbolcu mu kiralıyorsunuz?

TFF oturup aynı İngiltere'de olduğu gibi karar almalı. "Kiralanan futbolcu oynayamaz" dersin, "Sattığın oynar" dersin.
Bu kadar basit. Millet de bu kadar vıdı vıdıyla uğraşmaz.

Cenk Tosun transferi milletin ağzına ciklet oldu. Bence Cenk de doğrusunu yaptı Fikret Orman da.
Bakın size bir anekdot vereyim.

Yıllar önce Ali Şen F.Bahçe başkanı, Mehmet Ali Yılmaz da Trabzon başkanı... Bir gün karşı karşıya geldiklerinde Yılmaz, Şen'e "Sizin oyuncunuz Osman bana geldi, konuştuk" diyor. Osman o zaman F.Bahçe'nin santrforu. Şen cevap veriyor, "Gelsin, ikiniz de Trabzonlusunuz" diyor. Yılmaz devam ediyor, "Geldi ama 'seneye Trabzonspor'da oynamak istiyorum' dedi" diyor. Şen'den cevap: "Madem futbolcum sende oynamak istemiş, verdim gitti" diyor.
Bu arada bir üçüncü şahıs da yanlarında... Yılmaz, "Kaç para olacak" diyor, Şen "Fiyatı 3 aşağı 5 yukarı belli" cevabını veriyor.

İkisi de rakam söylüyor. Üçüncü şahıs ortayı buluyor ve Osman Trabzonspor'a transfer oluyor.

Ama film yeni başlıyor... İki takım da şampiyonluğa gidiyorlar.

F.Bahçe, Bursa ile deplasmanda oynayacak. Bir yerde şampiyonluk maçı. Bütün gazeteler Şen'e "Osman satılır mı?" diye sallıyor. Pazar günü F.Bahçe'de başta Alpaslan dahil 4 futbolcu, antrenör Stankoviç'le beraber Ali Şen'in yanına geliyorlar.
Stankoviç diyor ki "Sayın başkan, Osman'ı bu maçta oynatmayacağım."
Şen de cevap olarak, "Bütün futbolcuları toplayın, buraya gelsinler" diyor.
Ali Şen önce Stankoviç'e anladığı lisanda, sonra da futbolculara, "Beyler; Osman Trabzon'a gitmek istemiş, bunu da açıkça söylemiş. Osman dürüst çocuktur.
Şimdi şunu hocanızdan rica etmiyorum, emrediyorum.
Osman sahaya çıkacak, ayağı kırılsa da alçı yapılıp devam edecek, 90 dakika oynayacak.
Belki kendi kalesine gol atacak ama bu maçı bitirecek" diyor.
Derin bir sessizlik oluyor, Osman da başlıyor ağlamaya.
Maç başlıyor, Osman ilk yarı sahada yok. İkinci yarı Osman bir gol atıyor ve F.Bahçe son maçı oynamadan şampiyon oluyor.

Bakınız 28 sene evvel Türk futbolunda şampiyonluğa oynayan F.Bahçe'nin başkanıyla Trabzonspor'un başkanı ve bir futbolcunun anekdotu. Şu andaki F.Bahçe başkanıyla Trabzonspor başkanının halini düşünün. Gördüğünüz resimlerden buna karar verin.

AZiZ YILDIRIM YALANDAN AĞLIYOR
Aziz Yıldırım'ın iki yüzü var.
Bir yüzü mağduru oynuyor, ondan başka herkes suçlu.
Sütte siyah var, yoğurtta siyah var, Yıldırım'da yok, o tertemiz.
Bir sene hapis yatıyor, adaletin verdiği 6 yıl 3 ay hapis cezası Yargıtay'dan onaylanıyor ve aynı Aziz Yıldırım Sivas'a maça gidiyor, protokol tribününde oturamıyor, oturamadığı halde soyunma odalarının koridorlarına giriyor ve hakemlere enteresan şeyler söylüyor.

Koridordaki hakaretleri sonunda gazete sütunlarına düştü. Ama televizyonlara çıkıp mağdurları oynuyor. Yalandan ağlıyor.

Yalandan diyorum çünkü bu cümleyi Mehmet Ali Aydınlar'a kendisi suçlama olarak söylüyor. "Eğer ağlayacaksan evinde otursaydın"diyor.

Eğer sen de ağlayacaksan F.Bahçe başkanlığını bırak.
F.Bahçe başkanlığı ağlama yeri değil.
Başkan olarak milleti isyana; tahrik ederek galeyana getiriyorsun.
Bugün yürüyüş yaptıracakmışsın.
Neyin yürüyüşü, F.Bahçeli avukatların. Şiddete teşvik
Yarın G.Saraylı avukatlar Yeşilköy'de, Beşiktaşlılar Akatlar'da Trabzonsporlular İstinye'de yürürse ne olacak?
Yıldırım kendine karşı olan ve kendini tenkit eden herkesi savcılığa şikayet ediyor.
Bahanesi de sporda şiddet. Zaman zaman da kazanıyor.
Ama aynı Yıldırım, hapis yatmasına, kararın Yargıtay tarafından onanmasına rağmen Türkiye vatandaşlarıyla dalga geçiyor.
Göstere göstere şiddet yapıyor ve insanları şiddete teşvik ediyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2014, 14:20
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273