TRABEL'DE MUTLU SON İŞÇİLERLE SÖZLEŞME İMZALANDI

Haber : Melek Çakır / Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin sahibi olduğu TRABEL Şirketi ile Hizmet İş Sendikası arasında 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2015 tarihleri arasını kapsayan dönemde geçerli olacak olan ve 650 işçiyi ilgilendiren

TRABEL'DE MUTLU SON İŞÇİLERLE SÖZLEŞME İMZALANDI

TRABEL'DE MUTLU SON İŞÇİLERLE SÖZLEŞME İMZALANDI 

Haber : Melek Çakır / Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin sahibi olduğu TRABEL Şirketi ile Hizmet İş Sendikası arasında 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2015 tarihleri arasını kapsayan dönemde geçerli olacak olan ve 650 işçiyi ilgilendiren  Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri Yüksek Hakem Kurulu’nun kararıyla sonuçlandı. Kararla birlikte  çalışanlara sosyal haklarda önemli artışlar yapılırken maaşlarda aylık olarak 188 ile 240 TL  arasında arttırıldı. 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu çalışanların memnun kalacağı ve hak ettikleri  bir toplu sözleşme imzalandığını ifade ederek, “Yüksek Hakemin verdiği karar Belediyemizin hukuken uyacağı karardır. İşçilerimizin lehine olan her adım taahhüdümüz olarak yerine getirilecektir.
 

Trabel’de emekleriyle birlikte şehrimize hizmet eden işçi kardeşlerimiz hiç tereddüt etmesinler, bugüne kadar her sözümüze sadakat gösterdiğimiz gibi bize her zaman  itimat etmeye devam etsinler.  İşçimize yapamayacağımızı söz vermedik, söz verdiğimizi ise her daim yaptık. Fısıltı haberleri ile, Yüksek Hakem Kurulu’nun  işçimiz lehine olan kararına Belediyemizin uymayacağı dedikoduları kulağımıza gelmiştir. Genel seçim ortamında olduğumuz bu günlerde her kim bu kuyruklu yalanları uyduruyorsa   işçi kardeşlerimizin bu yalanlara kanmayacaklarına eminim. Tüm işçi kardeşlerime barış ve kardeşlik içinde çalışmalar diliyorum” dedi. 
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 20:57
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273