banner277

TERÖRÜN BEŞ GÜNLÜK BİLANÇOSU

Haber : Melek Çakır www.trabzonhaber24.com Huzur ve sükunetin sağlanması amacıyla Diyarbakır'ın Lice ve Silvan ilçelerinde ve Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yürütülen operasyonlarda 24 terörist öldürüldü.

TERÖRÜN BEŞ GÜNLÜK BİLANÇOSU

 TERÖRÜN BEŞ GÜNLÜK BİLANÇOSU 

Haber : Melek Çakır   www.trabzonhaber24.com 

Huzur ve sükunetin sağlanması amacıyla Diyarbakır'ın Lice ve Silvan ilçelerinde ve Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yürütülen operasyonlarda 24 terörist öldürüldü.

5 GÜNDEN BU YANA ŞEMDİNLİ'DE İLETİŞİM SAĞLANMAMIYOR

Şemdinli ilçesi girişinde 5 gün önce yol kesip hendek açan teröristlere yönelik operasyon sürüyor.İlçe girişindeki Altınsu köyü bölgesinde 5 gün önce akşam saatlerinde yol kesen bir grup terör örgütü PKK mensubunun başlattığı yol kapatma eylemi nedeniyle Şemdinli halkı tedirginlik yaşıyor.

Yol kapatıp durdurdukları araçlardaki vatandaşlara terör örgütünün propagandasını yapan teröristlerin gasbettikleri bir iş makinesiyle yola hendek kazıp telefon ve internet kablolarını koparması nedeniyle ilçede 5 günden bu yana iletişim sağlanamıyor.

BULUNDUKLARI MEVZİLERDEN ASKER VE POLİSE ATEŞ AÇIYORLAR

Eylemin ardından yolun açılması için güvenlik güçlerince başlatılan operasyonun devam ettiği ilçede, ellerinde roketatar, uzun namlulu silah, makineli tüfek ve mühimmat bulunan teröristler, mevzilendikleri bölgelerden asker ve polise ateş açıyor.

Bölgede operasyonlarını titizlikle yürüten güvenlik güçleri, ilk günden bu yana vatandaşların can güvenliği için "sokağa çıkmayın" anonsu yapıyor.

5 GÜNDEN BU YANA 6 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Operasyon bölgesinde ve ilçe merkezinde evleri bulunan, yaşanan çatışmalar nedeniyle büyük korku ve panik yaşayan birçok ailenin, çevre köylerdeki akrabalarının yanına gittiği, bu durumu fırsat bilen teröristlerin de terk edilen evlerde mevzilenip güvenlik güçlerine ateş açtığı öğrenildi.

İlçede 5 günden bu yana yaşanan çatışmalarda 6 teröristin öldürüldüğü bilgisine ulaşıldı.

İMAM FIRAT'IN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Bu arada, terör örgütü mensuplarının açtığı ateş sonucu yaralanan ve helikopterle kaldırıldığı Van'da tedavi altına alınan Karşıyaka Camisi imamı Bedrettin Fırat'ın hayati tehlikeyi atlattığı, şuurunun açık olduğu ve tedavisinin yoğun bakım ünitesinde devam ettiği belirtildi.

KOMİSER AHMET ÇAVUŞ'U ŞEHİT ETMİŞLERDİ

Şemdinli'de 14 Ağustos akşamı yol kesen teröristler, otomobiliyle Altınsu köyüne giden Karşıyaka Camisi imamı Bedrettin Fırat'ı yaralamıştı. Sayıları 50 dolayında olan ve Altınsu köyü ile çevresindeki ormanlık alanlarda ve inşaatlarda mevzilenen teröristlerin açtığı ateş sonucu, 15 Ağustos'ta bölgeye müdahale için giden Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı bünyesinde görevli komiser Ahmet Çamur şehit olmuş, devam eden operasyonlarda dün de 2 asker yaralanmıştı.

DİYARBAKIR'DA 18 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Diyarbakır'ın Lice ve Silvan ilçelerinde huzur ve sükunetin sağlanması amacıyla terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda toplamda 18 terörist etkisiz hale getirildi.

700 GÜVENLİK GÖREVLİSİ OPERASYONA KATILDI

Lice'de yol kesen, durdurdukları araçlarda kimlik kontrolü yapan, asker ve polis kaçıran, güvenlik güçlerine pusu kuran bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik, 7. Kolordu Komutanlığı, Jandarma Bölge Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Özel Hareket Şube Müdürlüğü ekiplerinin de aralarında bulunduğu 700 güvenlik görevlisiyle 2 gündür yapılan operasyonlarda, güvenlik güçlerine pusu kurarak ateş açan 14 terörist etkisiz hale getirildi.

Fisovası mevkisi kırsalında operasyonların devam ettiği, yer yer şiddetli çatışmaların yaşandığı, bölgeden dumanların yükseldiği bildirildi.

SAĞLIK HİZMETİ VERİLMESİNİ ENGELLEYEN 4 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Silvan ilçesinde, Aile Sağlığı Merkezi'nde sağlık hizmeti verilmesini engelleyen, hendek kazan, yola barikat kuran terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonda ise 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Terör ve yıldırma eylemleriyle vatandaşı ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum bırakarak mağdur eden terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonların sürdürüldüğü ifade edildi.
Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2015, 00:11
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273