banner164

Koray Aydın Disiplin Sürecini Değerlendirdi

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Eski Bayındırlık ve İskân Bakanı 19, 21, 24 ve 25. Dönem MHP Milletvekili Koray Aydın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin

Koray Aydın Disiplin Sürecini Değerlendirdi
banner264

 Koray Aydın Disiplin Sürecini Değerlendirdi 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com

 Eski Bayındırlık ve İskân Bakanı 19, 21, 24 ve 25. Dönem MHP Milletvekili Koray Aydın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin MHP tüzüğünün 11. maddesinin ihlali gerekçesiyle Genel Başkan Adaylarından Meral Akşener, Ayhan Erel, Trabzon Siyasetinin Tanıdık İsmi MHP Kurucularından Ortahisar Belediyesi MHP Meclis Üyesi Ali Sağır ve Mehmet Bilgiç'in, parti üyeliğinden kesin çıkarma cezasının uygulanması talebiyle tedbirli olarak Merkez Disiplin Kuruluna sevk etmesini uygun bir dille eleştirdi. 


MHP GENEL BAŞKAN ADAYI KORAY AYDIN 

Bilindiği üzere ülkemiz, demokrasiye ve milli iradeye kasteden alçak bir darbe girişiminin ardından oldukça hassas bir dönemden geçmektedir.

PKK, FETÖ, IŞİD ve benzeri terör örgütlerinin ihanetleri karşısında tek yürek olan Türk milleti, ayrılıkları bir kenara bırakıp vatan paydasında bütünleşmiştir.

İktidar-muhalefet ayrımının önemsizleştiği bir dönemde, MHP ve Ülkücü Hareket milli bütünleşmeye katkısını fazlasıyla vermiştir.

Bu bağlamda, sadece ülkemizde değil, partimizde de küskünlükleri ve dargınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşmak gereken bir ortamda başlatılan disiplin süreci son derece üzücüdür.

Demokratik hakkını kullanan bir Genel Başkan adayının yanı sıra, görevleri sadece ülkücü iradenin Olağanüstü Kurultay talebinin hukuki temsilciliğini yapmak olan Çağrı Heyeti üyeleri hakkında kesin ihraç talebiyle disiplin süreci başlatılmış olması vicdanları yaralamaktadır.

İhracı istenenler arasında Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in yol arkadaşlığını yapmış, partimizin kurucular kurulu üyesi ile eski il başkanı ve ilçe başkanımızın olması sürecin önemini daha da artırmaktadır.

Ömrünü MHP'ye vakfetmiş isimlerin, Başbuğumuzun ortaya koyduğu "Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik" ilkesinin gereğini yaparak ülkücü iradenin olağanüstü kurultay talebini hayata geçirmeleri, ihraç sebebi olmamalıdır.

Eleştiri hakkını ülkücü edep ve terbiye içinde kullanmak, ihraca gerekçe yapılmamalıdır.

MHP’nin yönetim biçimine ve siyaset tarzına muhalif tavır sergilemek; görüş, düşünce ve önerilerini ifade etmek suç sayılmamalıdır.

Davamızın birliği, bütünlüğü ve başarısı için ihraç yerine kucaklama, uzaklaştırma yerine yakınlaştırma, insanımızı kaybetme yerine kazanma yolu seçilmelidir.

Demokratik hukuk nizamından sapmadan ve ülküdaşlık hukukundan ayrılmadan “yanlışa yanlış, doğruya doğru!” diyeceğiz.

Ülkücü edep ve terbiye içinde demokratik eleştiri hakkımızı kullanmayı ve ülkücü iradenin hukukunu savunmayı kesintisiz sürdüreceğiz.

Yüce Allah ömür ve izin verdiği müddetçe de MHP ve Ülkücü Hareket’in emrinde ve hizmetinde olmaya devam edeceğiz. (16 Ağustos 2016)

 

 

Koray AYDIN

Eski Bayındırlık ve İskân Bakanı

19, 21, 24 ve 25. Dönem MHP Milletvekili
Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2016, 19:40
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner179

banner160

banner233

banner234