İŞTE YENİ BAKANLAR KURULU

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Ak Parti Genel Başkanı Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu 64.Hükümet'te yer alacak İsimleri tek tek masaya yatırdı. Davutoğlu dengeleri bozmadan Trabzon'un yüksek beklentisine de cevap verecek şekilde yeni Başbakan yardımcılıkları ile Bakanlar kurulunu şekillendirmeye başladı.

İŞTE YENİ BAKANLAR KURULU

YENİ BAKANLAR KURULU BÖYLE ŞEKİLLENİYOR 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com   Ak Parti Genel Başkanı Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu 64.Hükümet'te yer alacak İsimleri tek tek masaya yatırdı. Davutoğlu dengeleri bozmadan Trabzon'un yüksek beklentisine de cevap verecek şekilde yeni Başbakan yardımcılıkları ile Bakanlar kurulunu şekillendirmeye başladı.  

Yüksek Seçim Kurulu-YSK’nın resmi sonuçları açıklamasının ve Meclis’teki yemin töreninin hemen arıdndan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümeti kurma görevini Ahmet Davutoğlu’na vermesi, Davutoğlu’nun da bir gün içinde hemen hükümeti kurması bekleniyor.

Davutoğlu’nun hükümette yer alacak isimleri belirlerken Erdoğan ile de değerlendirme yapması bekleniyor.
Yanıtı merakla beklenen soruların başında ekonominin patronunun kim olacağı geliyor. AK Parti kulislerine göre bu makama Ali Babacan’ın getirilmesi kesin gibi.
YENİ BAŞBAKAN YARDIMCISI
Diğer üç başbakan yardımcısının ise Cemil Çiçek, Yalçın Akdoğan ve Süleyman Soylu olması bekleniyor. Bu üç isimden birinin bir başka göreve kaydırılarak Binali Yıldırım’ın da başbakan yardımcılığına getirilebileceği konuşuluyor.
Davutoğlu ile yakın mesai yapan Cevdet Yılmaz, Lütfi Elvan ve Efkan Ala’nın Bakanlar Kurulu’nda yer bulacağı kaydediliyor. MYK üyesi Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanlığı’na, Faruk Çelik’in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na Taner Yıldız’ın, Mehdi Eker’in Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na dönebileceği konuşuluyor.

SÜLEYMAN SOYLU BAKANLIK ALABİLECEKMİ ?

Geçmiş dönemde Ak Parti MKYK Üyesi ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Süleyman Soylu son Ak Parti Kongresinde Genel Başkan Yardımcılığı verilmemesi sadece MKYK Üyeliğinin devam etmesi Trabzon halkı ve seçmeni üzeinde derin etki ettti,öyleki sanki başbakan Ahmet Davutoğlu'na gönderme yaparcasına 4 Milletvekilliği çıkartan Trabzon 1 Kasım seçimlerinde tarihinde olmayan imkansızı başararak 5 Milletvekilliği ile taçlandırmış oldu. Trabzon Halkının beklentisi Trabzon'a bir bakanlık verilmesi ve bununda Süleyman Soylu olması yönünde ağara basmakta.Ak Parti'den Trabzon Milletvekili seçilen Süleyman Soylu,Muhammet Balta,Dr.Adnan Günnar,Av.Ayşe Sula Köseoğlu ve Av.Salih Cora Halkın Huzuruna teşekkür için çıktıklarında vatandaşlar hep bir ağızdan Süleyman Soylu'ya seni Bakan Olarak görmek için bu oyları verdik diye bağırdıklarına şahit olduk. 
Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in ise bir başka bakanlık koltuğuna kaydırılabileceği de kulislerde konuşuluyor.
TUĞRUL TÜRKEŞ BAKANLIK KURULU'NDA YER ALACAK MI?
Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in ise bir başka bakanlık koltuğuna kaydırılabileceği de kulislerde konuşuluyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na Nurettin Canikli’nin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ise Hayati Yazıcı’nın adı geçiyor.
İKİ KADIN BEKLENTİSİ
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da koltuklarını koruması büyük bir olasılık.
Uzun dönem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı dışında kadın bakanın yer almadığı AK Parti kabinelerinde bu kez ikinci bir kadın bakana yer verilmesi bekleniyor. Bir kadın bakanın da başörtülü isimlerden biri olacağı ileri sürüldü. Kadın bakanlarda adı Ayşe Keşir ismi konuşuluyor.
AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir'in adı yeni bakanlar arasında yer alıyor
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kurucuları arasında yer alan Ayşe Keşir, bakan danışmanlığı görevini yürütüyordu. Keşir 1 Kasım seçimlerinde Düzce’den milletvekili seçildi.
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2015, 13:16
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273