banner277

HÜSEYİN KIRAN TÜRK HALKI DEPRASYON'DA

MHP Trabzon Milletvekili aday adayı iş adamı Hüseyin Kıran Trabzon halkı Deprasyon'da Trabzon’da sabah kahvaltısında basın mensupları ile bir araya geldi. Zorlu Grand Otel’de düzenlenen toplantıda Kıran, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

HÜSEYİN KIRAN TÜRK HALKI DEPRASYON'DA

MHP TRABZON MİLLET VEKİLİ HÜSEYİN KIRAN TÜRK HALKI DEPRASYON'DA

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com  

MHP Trabzon Milletvekili aday adayı iş adamı Hüseyin Kıran, Trabzon Zorlu Grand Hotel'de sabah kahvaltısında basın mensupları ile bir araya geldi. Zorlu Grand Otel’de düzenlenen toplantıda Kıran, dikkat çeken açıklamalar yaptı. Aday adaylığı sürecinden bugüne gelinen durumu özetleyen Kıran, “Şahısların fikirleri ve projeleri konuşulup takdir Türk milletine bırakılmalı. Türkiye’nin bir çok sorunları var. Türk halkı şuan da depresyonda. Trabzon’da yüzde 4,5 ile ikinci sırada. Bu anti deprasanlara ulaşanlar var ulaşamayanlar var. Bunlara ulaşan var ulaşamayan var. Bu kişiler de bir çok farklı yöntemle kendilerini ifade ediyorlar. Bugün ki iktidar öğrencilerle sorunlarını copla çözdü. Vatandaş ile sorunlarını biber gazıyla. Halkla olan sorunlarını tazyikli suyla. Ama Güneydoğu’da sorunların müzakere ile… Ülkemiz Türk tarihinin en sinsi oyunları ile karşı karşıyayız. Türkiye sürekli uyutuldu. “Uyan Türkiye” sloganını ben tesadüfen söylemedim. Ben uyutulmuş Türkiye’de bıçak kemiğe dayanmadı, yarıya kadar kesti. Artık Türkiye’nin ayağa kalkması lazım” dedi. Kıran, sözlerine şu şekilde devam etti: “Terör başını barış elçisi olarak ilan ettiler. Ekonomi çok güzel dediler. 17. Büyük ekonomi dediler, zaten öyleydi. Türkiye’nin ekonomisi bugün 18-19’a düştü. Açılış sınırı bin 450 TL. Bunun içerisinde çocukların harçlığı, kira masrafı yok. Sadece yemek yese insanlar açlık sınırının altında aç kalıyor.”

TÜRKİYE'DE TRABZON ANTİ DEPRESAN KULLANIMINDA İKİNCİ SIRADA ;Anti depresan kullanımında Trabzon’un Türkiye’de ikinci sırada yer aldığını kaydeden Kıran, “Güzel bir kampanya dönemi geçirdim. Tabandan Trabzon halkından çok büyük teveccüh gördüm. Telefonlarıma cevap veremez duruma geldim. Samsun’dan Batum’a kadar istihdama dönük AKP Döneminde bir tane yatırım var mı? Türkiye 12 yıl önce 70 milyondu. Şimdi 80 milyon civarında.  2 binli yılların başında 1 milyon civarı olan Trabzon, bugün bakıyoruz nüfus 750 bin. 8 Milletvekili ile temsil edilirken 6’ya düştü. Trabzon bitmiş tükenmiş. Trabzon diye bir şey kalmadı. AK Parti devam ederse Trabzon diye bir şey kalmayacak. Anti depresan kullanımında Trabzon ikinci sırada. Gelen giden Turizm hikayesi anlatıyor. Turizmin bize dönüşebilecek hiçbir yatırımı yok. Öyle fuarlara gidip fındık dağıtma ile turizmi kalkındırma şansımız yok. Trabzon’un turizmle alakalı yeni projeler oluşturulması lazım” dedi.

KIRAN YENİ ALTERNATİF TURİZM BÖLGELERİ OLUŞTURACAĞIZ  ;Kıran, Uzungöl gibi Trabzon’da alternatif turizm bölgeleri oluşturulması gerektiğini ifade ederek, “Uzungöl’ün çektiği turist gibi alternatif turizm bölgeleri oluşturulmalı. Trabzon’da bu var.  Turist geliyor Trabzon’a, 4 günde bitiriyor. Turist geliyor akşam 19:00’de otele kapanmak zorunda. Şehirde gideceği yer var mı yok? Zaman geçirebileceği, eğleneceği hiçbir şey yok. Trabzon’da sosyal hayat bitti. Şimdi Trabzon sanki Trabzon değil de İran’ın bir şehriyiz. Sosyal anlamda kültürel anlamda geri gitmiş” diye konuştu.

ŞAMPİYONLUĞUMUZ ÇALINMIŞTIR ÇALAN BELLİDİR Şampiyonluğuna ve şike sürecine de değinen Kıran, konuşmasını şu şekilde devam etti: “Trabzonspor’umuz vardı. İki kere AK Parti döneminde zorla kupamızı çaldılar. Trabzon’da AKP’li siyasetçiler,  şuan da uyandık diyor. Trabzonspor’un 2010-11 Şampiyonluğu kimde, kim aldı, kim vermiyor? Bunun cevabı belli. Türkiye Cumhuriyetinin yüce mahkemesi şike var dedi. Fenerbahçeli yönetici ve bazı futbolculara ceza verdi. O gün iyi hatırlayın, hem Fenerbahçeli yöneticiler diğerleri mahkeme sonucunu beklemek lazım. Adaletin vereceği karar saygı duyarız dediler. Mahkeme böyle bir sonuç verdi. Sonra Yargıtay’a gideriz dediler. Yargıtay’da şike var dedi. Türkiye’de adaletin tecelli etmesini engelleyen kim? Trabzonspor’un kupasını Fenerbahçe’nin müzesine rehin bırakan kim? Trabzon halkı haksızlıklara dikkat etsin. Hiçbir yatırım yok. İnsanlar depresyonda. İnsanlar bir birini boğazlıyor. Kaos gerilim, stres. Sensin bensin. Bir arada oturduğumuzda insanlarla neredeyse boğaz boğaza geleceğiz. Hakikaten bıktık usandık”  

BU SEÇİM MİLLETİMİZİN VAR OLUŞ SEÇİMİDİR YA VAR OLACAKSIN YADA YOK OLACAKSIN ; Demokrasinin seçimidir. Biz sandıklara çökeceğiz. Sanmasınlar ki sandıkları bırakacağız. Burada şehitlerin kanı var. Herkesin kanı var. Güneydoğu’da kahpece şehit edilen askerlerimizin kanı var. Bu seçim o seçim. Hepsinin üzerimizde hakkı var. Bizi bekliyorlar. Türk halkını gözlüyorlar. İnşallah Türk halkı bu sefer onlara layık olduğu şekilde MHP’ye oy vererek sahip çıktığının mesajını verecektir. Bizden bu vatana zeval gelmez. Her birimiz bu vatan için canın vermeye ant içmiş fertleriz. Bizim koltuk, rant, ihale, makam mevki yalakalık hesabımız yok. Bizim meselemiz memleket meselesi” dedi.

KIRAN PROJELERİNİ AÇIKLADI Projelerini de açıklayan Kıran, “Aday adayların hepsi anlatıyor. Proje fatihi olmuşlar. Bugüne kadar neredeydiniz. Hangisini yaptınız. Nerede 61 proje. Milleti Aldatma ve Kandırma Partisi. Hakikaten Trabzon ile dalga geçiyorlar. Güney Çevre Yolu. Bizim projelerin başındadır. Bu yılar önce projelendirildi şimdi AK Parti tarafından rafa kaldırıldı. Tren yolu olmazsa olmazdır. Bağlanmak zorunda. Trabzon’da hayat pahalı. İnsanlar kaçıyor. Zaten asgari ücret 950 TL. Kaçıyor mecburine gidiyor. Tren yolu olsa pahalılık düşer. Bizim olmazsa olmaz projelerimizden. Trabzon sahil bölümünde deniz olan şehir. Ama vapurla deniz ulaşımı ile tek bir şeyimiz. Trabzon’da kayığa dahi binmemiz yüzde 90’lar var. Trabzon ile alakalı denizi kullanacağız. Trabzon’a ikinci pist yapıp bitireceğiz. Trabzon’u bölgenin lider şehirlerden biri haline getireceğiz. İkinci devlet üniversitesi. İkinci devlet üniversitesini getirmek için çok ciddi çalışmalarımız var. Tarım ve Hayvancılık. Trabzon’da tarım ve hayvancılık bitmiş durumda. Fındık politikası zaten iflas etmiş. Vatandaşlara ciddi projelerle gidip Trabzon’un tarım ve hayvancılığını ayağa kaldıracağız. Trabzon’da işsizliği sonlandıracağız. Sosyal yardımlar kesilmeyecek, artarak devam edecek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 21:19
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273