banner277

HAKKARİ DAĞLICA'DA MAYIN PATLAMASI ÇOK ŞEHİT VAR ÇATIŞMA SÜRÜYOR

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yola döşenen mayın, askeri iki zırhlı aracın geçişi sırasında PKK'lılar tarafından patlatıldı. Meydana gelen patlama ve ardından bölgede sürdürülen operasyon sırasında çıkan çatışmalarda şehit ve yaralıların olduğu belirtildi.

HAKKARİ DAĞLICA'DA MAYIN PATLAMASI ÇOK ŞEHİT VAR ÇATIŞMA SÜRÜYOR

 HAKKARİ DAĞLICA'DA MAYIN PATLAMASI ÇOK ŞEHİT VAR ÇATIŞMA SÜRÜYOR 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com 

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yola döşenen mayın, askeri iki zırhlı aracın geçişi sırasında PKK'lılar tarafından patlatıldı. Meydana gelen patlama ve ardından bölgede sürdürülen operasyon sırasında çıkan çatışmalarda En az 15 şehit ve yaralıların olduğu belirtildi. 

YARALI VE ŞEHİT HABERLERİ GELİYOR, OPERASYON BAŞLATILDI

Olay, bugün akşam saatlerine doğru Yüksekova'nın Dağlıca bölgesinde meydana geldi. Zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayın, PKK'lılar tarafından uzaktan kumandayla patlatıldı. Meydana gelen patlamada ve ardından bölgede hava destekli başlatılan oherasyon sırasında çıkan çatışma nedeniyle 15 şehit ve yaralılarn olduğu belirtildi. Operasyona özel birliklerin de katıldığı belirtildi.

VALİ KONUŞTU: ŞEHİT VE YARALILAR VAR

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Dağlıca bölgesinde operasyona giden askeri zırhlı araçların geçişi sırasında patlama meydana geldi. İHA'nın telefonla ulaştığı Hakkari Valisi Yakup Canbolat şehit ve yaralıların olduğunu söyledi.
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2015, 22:10
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273