banner277

ERZURUM'DA ÖLDÜRÜLEN 8 PKK'LI BAKIN KİMLERMİŞ

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Erzurum'un Şenkaya ilçesinde özel harekat timleri tarafından etkisiz hale getirilen PKK'lı 8 teröristin, yaklaşık 50 gündür belirli aralıklarla o bölgede eylem yapan iki grubun öncüleri ve şehit korucu Yakup Aktürk'ün failleri olduğu belirlendi.

ERZURUM'DA ÖLDÜRÜLEN 8 PKK'LI BAKIN KİMLERMİŞ
 ERZURUM'DA ÖLDÜRÜLEN 8 PKK'LI BAKIN KİMLERMİŞ 
Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com 
Erzurum'un Şenkaya ilçesinde özel harekat timleri tarafından etkisiz hale getirilen PKK'lı 8 teröristin, yaklaşık 50 gündür belirli aralıklarla o bölgede eylem yapan iki grubun öncüleri ve şehit korucu Yakup Aktürk'ün failleri olduğu belirlendi.


Dün gece saatlerinde Şenkaya - Göle kırsalında özel harekat timlerini pusuya düşürmek isterken çıkan çatışmada öldürülerek etkisiz hale getirilen 8 teröristin, korucu Yakup Aktürk'ü şehit eden PKK'nın dağ kadrosu elemanları oldukları belirlendi.
O bölgedeki iki terörist grubunun öncüleri olduğu tespit edilen teröristlerin Şenkaya - Oltu - Göle Karayolunda yol kesip araçları yakma ve saldırı eylemlerini gerçekleştirdikleri tespit edilirken, korucu Yakup Aktürk, çıkan çatışmada ağır yaralanmış, hava ambulansıyla Erzurum Bölge Eğitim Araştırma Hastanesine getirilmiş kısa bir süre sonra hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit düşmüştü.
Teröristlerin cenazelerinin otopsi yapılmasının ardından ailelerine teslim edileceği öğrenildi
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 00:31
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273