banner277

DAĞLICA'DA 15 ŞEHİDİMİZ VAR

DAĞLICA'DA 15 ŞEHİDİMİZ VAR Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yola döşenen mayın, askeri iki zırhlı aracın geçişi sırasında PKK'lılar tarafından patlatıldı. Meydana gelen patlama ve ardından bölgede sürdürülen operasyon sırasında çıkan çatışmalarda 15 şehit ve yaralıların olduğu belirtildi.

DAĞLICA'DA 15 ŞEHİDİMİZ VAR

 DAĞLICA'DA 15 ŞEHİDİMİZ VAR 

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yola döşenen mayın, askeri iki zırhlı aracın geçişi sırasında PKK'lılar tarafından patlatıldı. Meydana gelen patlama ve ardından bölgede sürdürülen operasyon sırasında çıkan çatışmalarda 15 şehit ve yaralıların olduğu belirtildi.

Son alınan bilgiye göre büyük bir acıyla size bildiriyorum: 1 Subay 2 Astsubay 6 Uzman Çavuş Ve 6 Erbaş şehidimiz var

Çatışmaların hala sürdüğü Operasyona özel birliklerin de katıldığı belirtildi.Yıllardan beridir Dağlıca Türkiye Cumhuriyetinin en fazla saldırılan ve şehit veren Askeri birliği olarak göze çarpıyor . 

Dağlıca’ya yapılan bu saldırı ilk değil.

Akıllardan çıkmayan asıl saldırı 21 Ekim 2007’de yapılmış; 12 askerimiz şehit düşmüş, 8 askerimiz de pkk tarafından kaçırılmıştı. 

Bu arada son gelen şehit haberlerinin şehit sayısının 17 olduğu Şehit Olanların içinde birde Albay Olduğu bilgisi bizere ulaştı.
Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 00:25
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273