banner277

CUMHURBAŞKANI ŞEHİDE SON GÖREVİNİ YAPTI

Haber ; Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki çatışmada şehit olan komiser Ahmet Çamur'un cenazesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle memleketi Trabzon Çaykara'da son yolculuğuna uğurlandı.

CUMHURBAŞKANI ŞEHİDE SON GÖREVİNİ YAPTI

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DA RİZE'DEN GELEREK CENAZEYE KATILDI

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com 

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki çatışmada şehit olan komiser Ahmet Çamur'un cenazesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle memleketi Trabzon'da son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Çamur'un cenazesi Trabzon Havalimanı'nda düzenlenen törenin ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne ait araca konularak konvoy halinde Trabzon'un Çaykara ilçesindeki Merkez Camisi'ne getirildi. Tören alanına gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan taziye çadırında şehidin eşi Gökçen Çamur ve yakınlarına başsağlığı diledi. Törende vatandaşlara ve polislere de başsağlığı dileğinde bulunan Erdoğan, cenaze namazı kılınırken şehidin ikizi Mehmet Çamur, kardeşleri Ömer ve Hasan Ali Çamur ile yan yana namaz kıldı. Erdoğan ve törene katılanlar cenaze namazının ardından dualar okudu. Vatandaşların büyük bir Türk bayrağı açtığı tören sonrası bir süre omuzlarda taşınan Çamur'un naaşı cenaze aracına konuldu. Çamur'un naaşı daha sonra Soğanlı Mahallesi'ndeki aile mezarlığında toprağa verildi.

İÇİŞLERİ VE ADALET BAKANLARIDA CENAZEYE KATILDI

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra şehidin eşi Gökçen Çamur ve çocukları Zeynep Ala, Ayşe Begüm ve Elif Tuğçe ve yakınları, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Adalet Bakanı Kenan İpek, Ak Parti Trabzon Millet Vekili Ak Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu,Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Millet Vekili Mehmet Muş ,Eski Millet Vekili Faruk Özak,Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon milletvekilleri Adnan Günnar, Muhammet Balta,Av.Ayşe Sula Köseoğlu, MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Trabzon İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, Eski CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu,AK Parti İl Başkanı Haydar Revi,MHP İl Başkanı Mummaer Demeli ,Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün,Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ,Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr.Mehmet Aşık ile çeşitli siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Bu arada tören sırasında tekbir getiren bazı vatandaşlar, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK" şeklinde sloganlar attı.

ŞEHİDİN EŞİ VE KARDEŞELERİNİN GÖZ YAŞLARI SEL OLDU 

Şehidin eşi Gökçen Çamur ve kardeşleri ile bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadığı törene,Cumhurbaşkanlığı,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Emniyet Genel Müdürlüğü, Yargıtay Başkanlığı, Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin de çelenk gönderdiği görüldü.  

VATANDAŞLAR BAYRAKLARLA YOLA ÇIKTI ŞEHİDE SAYGI DURUŞUNDA BULUNDU

Tören öncesi şehidin cenazesinin bulunduğu konvoyun Çaykara ilçesine getirilişi sırasında çok sayıda vatandaşın Trabzon Havalimanından Çaykara'ya kadar Olan İlçelerde yol kenarlarında toplanıp ellerindeki Türk bayraklarını sallayıp selam durduğu gözlendi. Konvoyun geçtiği Karadeniz Sahil Yolu'ndaki üst geçitlere de "Emanetin şerefimizdir" yazılı pankartlar ile Türk bayrakları asıldığı, Çaykara ilçe merkezinin de Türk bayrakları ile donatıldığı görüldü.  Şehit cenazesinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birlikte Ahmet kardeşimizi ebedi yolculuğuna her hangi bir mefta gibi uğurlamıyoruz. İnanıyoruz ki şahadet mertebesine ulaşmış olan bir şehidi uğurluyoruz. Ne mutlu onun ailesine. Ne mutlu onun tüm yakınlarına. Az önce hocamızın da ifade ettiği gibi peygamberlikten sonra en yüce makam. Makamların yücesi olan böyle bir makama Ahmet kardeşimiz ulaşmış durumda. Malum şuan da terör denilen bir bela ile baş başayız. Tabi bazı şeyler biliniyor, bazı şeyler bilinmiyor. Değerli kardeşlerim şunu bilmenizi istiyorum.  Kendisine silah doğrultan kim olursa olsun her teröriste polisimize de askerimizin de vurma hakkı ve yetkisi vardır. bu kesindir. Ve şuan da yüzlerce teröristi askerimiz, polisimiz aslında gömmüştür. Tabi yeterli mi yeterli değil.. Bu mücadele devam edecek. Burada rehavete kapılmak yok. Biliyorsunuz, katil maktul meselesi ilk insanla başladı. Yani Hz. Adem'den sonra Kabil, Habil.. Kabil, kardeşi Habil'i katletti. Az önce hocamız kitabımızdan bir ayet okudu. Orada Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz hükmünü okudu. Onlar diridir siz bilemezsiniz hükmünü okudu. Kıyamete dek bu mücadele sürecektir. Bir tarafta hak olacak, bir tarafta atıl olacaktır. Bunlar batılın askerleridir. Bu batılın askerlerine karşı bu mücadele milletçe hep beraber sürdüreceğiz. Sevgili  şairimizin,  Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda. Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda. Bu topraklar şüheda kanıyla yoğrulmuş topraklar. Bu mücadelemizi karırlı bir şekilde sürdüreceğiz. Yeter ki biz bir olalım. Beraber olalım. Bir birimizi Allah için sevelim. Tek millet  olacağız. Tek vatan olacağız. Tek vatan olacağız. Devlet içinde devlet asla müsaade etmeyeceğiz Buna fırsat vermeyiz. Vatanımız asla böldürmeyeceğiz. Bayrağımızı bayrak asla alternatif olarak kabul etmeyiz. Bu milleti bölmek isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz. Ve ben sizlerden sabırlar metanetle şuana kadar gösterdiğiniz bu mücadele kararlığınızı devam ettirmenizi istiyoruz. Ama bilesiniz ki er geç bu konuda hakka teslim olanlar galip gelecektir" dedi.  
Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2015, 20:48
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273