BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ KINALI SAYGINLIĞINIZ YOK

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Trabzon’un Ortahisar İlçesi, Kaşıyaka Vadisi Özel Proje Alanı ile ilgili Şehir Planlamacılar Odasının Mahkemeye yaptığı itiraz sonrası bugün dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ KINALI SAYGINLIĞINIZ YOK

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ KINALI ŞEHİR PLANLAMACILARININ SAYGINLIĞI YOK 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com

 Trabzon’un Ortahisar İlçesi, Kaşıyaka Vadisi Özel Proje Alanı ile ilgili Şehir Planlamacılar Odasının Mahkemeye yaptığı itiraz sonrası bugün dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Mahkemenin projeyi iptal etmesinin ardından Karşıyaka Vadisinde, hazırlanan proje için yapılan imar değişikliği yeniden eski haline döndürüldü.  Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde yapılan imar değişikliği ile ilgili olarak Başkan Vekili Seyfullah Kınalı Şehir Plancıları Odasını sert bir dille eleştirdi. Belediye Meclisine Başkanlık eden Kınalı, Şehir Plancıları Odasının çifte standart uyguladığını ileri sürdü. Karşıyaka Vadisiyle ilgili konuşan Kınalı, “Zağnos Vadisi ve Tabakhane Vadisi gibi olmaması için burada çalışma yaptık. Vatandaşlarla oturup konuştuk. Sonrasında bu planı ortaya çıkardık. Ancak Şehir Plancıları Odası mahkemeye giderek itiraz etti. Şuan da yaptığımız çalışmayı eski haline dönüştürüyoruz. Şimdilik onu yapmamız gerek. Yargı kararı gereği” dedi.  Kınalı, şu şekilde devam etti:  “Ama burada çifti standart olmaması lazım. İşine geldiği yerde denetle, işine gelmediği yerde yorum bile yapıma. Çifte standart oluyor. Şehre istediğim yeri mahkemeye başvurup denetliyim. Bazı yerlerde kafamı kuma gömelim. Şehir Plancılar Odası çifti standart uyguluyor. Bu kadar emeği yargıda yok ediyor. Hani isterdim ki her tarafta aynı şeyi uygulasın. Burada emeği yok ettiler. Vatandaşları da mağdur duruma getirdiler. Ortahisar belediyesinde de aynı şeyi yaptı. Şehir Plancılar Odamız çifte standart uyguluyor. Bu şehirde Şehir Plancıları odasının bir saygınlığı yoktur”

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ ÇATILARA'DA BİR DÜZENLEME GETİRDİ 

Belediye Meclisinde Ortahisar Belediyesi Plan Notlarının çatılarla ilgili bölümünün Konut Dışı Alanlarla İlgili maddesi yeniden düzenlendi. Buna göre geçmişte serbest olan maddeye bugün ise kısıtlamalar getirildi. Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Kınalı, “Geçmişte bu notları serbest bırakmıştık. Ancak sonradan bir takım sıkıntılar ortaya çıkınca askıya alınmıştı. Şimdi yeniden o madde üzerinde formüle edildi ve bazı kısıtlamalar getirildi. Çünkü Boztepe’den Trabzon’a bakıldığında çok çirkin bir görüntü ortaya konuluyor. Bunun en büyük sebebi de çatılar.  Bölgemizin rutubetli olmasından dolayı ne kadar izolasyon yaparsak yap dolayısı ile üzerine bir şekilde çatılarla kapatılıyor. Bunlar aslında doğru olmuyor. Çok çirkin görüntüler ortaya koyuyor. Ancak konut çatıları biraz daha düzgün formüle edilmiş. Çatılarla ilgili herkesin farklı düşüncesi olabilir” dedi.  Konuşmaların ardından medde oy birliği ile kabul edildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 22:47
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273