banner164

BIÇAKCIOĞLU KENDİNE NOTU VERDİ VİCDANI NOTUM ''SIFIR''

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde Gündem dışı söz alan Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde yine çok konuşulacak bir açıklama yaptı… Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı toplantıları devam ediyor.

BIÇAKCIOĞLU KENDİNE NOTU VERDİ VİCDANI NOTUM ''SIFIR''
banner232

BEŞİKDÜZÜ BEEDİYE BAŞKANI BİCAKCIOĞLU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNDE SÖZ ALDI BİR YILIMI DEĞERLENDİRDİM VE VİCDANI NOTUM ''SIFIR'' DEDİ

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com 

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisine bu gün yine damgayı Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu vurdu.Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde yine çok konuşulacak bir açıklama yaptı… Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı toplantıları devam ediyor. Toplantının gündem maddeleri arasında yer alan “Beşikdüzü İlçesi yürürlükte ki 1:1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Notlarının kat yükseklikleri ile ilgili olan 30.14 maddesinin yeniden düzenlemesine ilişkin Beşikdüzü Belediyesinin 02.02.2015 tarihinde aldığı karar” müzakere edildi. İmar Komisyonu konunun gündemde kalmasını isteyince Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, dikkat çeken bir çıkış yaptı. Yaklaşık 1 yıldır görevde olduklarının altını çizen Bıçakçıoğlu, “Orhan Bıçakçıoğlu, kendine vicdanen ne kadar not verir. Ne yapmak istediği, planladığını ne kadar yaptı bu noktada kendime not veriyorum. Vicdani notum 0. Biz İmar Komisyonuna bizzat gidiyorum çalışmalarına ortak oluyorum. Yeterli değiller. Teknik ekip olarak zayıf geliyor. İlçe Belediyelerinden imar komisyonuna teknik ekip destek yapalım. Ya da komisyon sayısını yükseltelim. Biz planlıyoruz. Programlıyoruz. 30 Mart öncesi olsaydı kendi meclislerimizde bir çok şeyi çok çabuk çözebilecektik. Bu komisyona mutlaka varsa ilçe belediyelerinin ellerinde teknik elemanlar, bunların da desteğini alarak bu çalışmaları hızlandırmamız lazım. Bu benim kanaatim” dedi. TBMM’de görüşülen Torba Yasa’da yeni kurulan Büyükşehir Belediyelerinin sıkıntılarının yer almadığını kaydeden Bıçakçıoğlu, “Televizyonlarda iki gündür alt yazı geçiyor. Haber kanallarında da gündem oluyor. Bugünlerde meclise 36 maddelik torba yasa geldi. Her kurum ihtiyacı olanı torbaya atmış seçim öncesi çıkarmanın peşinde. Büyükşehir yasasında dolayı beklediğimiz düzenlemelerin bu torba yasada olmadığını gördüm. Sizin öncülüğünüzde bu meclise gitmemiz gerek. Mutlaka bizde orada bir iki kulis yapıp ihtiyaçlarımızı o torba yasaya koydurmamız lazım. Ordu ve Trabzon bu yasadan mağdur olan büyükşehir belediyelerden ikisi. Belediye başkanı arkadaşlarımızla birlikte buyurun bir istişare toplantısı yapalım” dedi. Bıçakçıoğlu’nun konuşmasının ardından Beşikdüzü ile ilgili madde oylanarak gündemde kaldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 17:57
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273