banner277

BAŞKAN GENÇ SOYLU'YA YAPILAN PROTESTOYU KINADI

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç dün DİSK genel kurulunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'ya ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yapılan saygısızlığa çok sert tepki gösterdi.

BAŞKAN GENÇ SOYLU'YA YAPILAN PROTESTOYU KINADI

 BAŞKAN GENÇ SOYLU'YA YAPILAN PROTESTOYU KINADI
 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç dün DİSK genel kurulunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'ya ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yapılan saygısızlığa çok sert tepki gösterdi. Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin GENÇ, DİSK Genel Kurulu'nda, milletimizin %52'sinin oyu ile seçilen Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içeren sloganların demokratik tepki olarak yorumlanamayacağını söyledi. Süleyman Soylu'ya DİSK Genel Kurulu'nda yapılan çirkin saldırıları hayadan ve ahlaktan yoksun bir grup tarafından gerçekleştirildiğini ifade Başkan  Genç, "Halkın oyuyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'a yapılan bu saygısızlığı Türk milletine yapılan bir saygısızlık olarak kabul ediyorum. Demokratik bir seçim sonucunda %52 oy ile reis-i cumhur seçilen Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren sloganların ısrarla sürdürülmesi, üstelik bu hakaretlere salondakilerin tepkisiz kalması idi. Hatta hakaret sözlerinin demokratik tepki olarak yorumlanması da işin asıl vahim tarafı idi. Hiç unutulmasın ki bu hakaret sloganlarını atanlar da bu hakaretleri demokratik tepki olarak yorumlayanlar da milletimizin vicdanında gereken cevabı almışlar ve almaya da devam edeceklerdir." dedi. 

TERÖR DESTEKÇİSİ DEMİRTAŞ'A SES ÇIKARMADILAR


Disk Olağan Genel Kurulu'na terör örgütü PKK'nın destekçisi konumundaki HDP'nin Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ile HDP milletvekillerinin katıldığı ve DİSK üyelerinin polisimizi, askerimizi şehit eden terör örgütünü açıkça destekleyen eşbaşkan Selahattin Demirtaş'a herhangi bir tepki göstermemesini AK Parti düşmanlığı olarak değerlendirdiğine dikkat çeken Başkan Genç, "Türk milletinin takdirini kazanmış, garip gurebanın duasını almış ve icraatlarıyla dünya lideri olmuş sayın Cumhurbaşkanımıza atfedilen sözleri şiddetle ve esefle kınıyor, yüce Türk adaletinin bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğini inanıyorum. Kendi davet ettikleri Bakanımızı daha salona girmeden çirkin söylemlerle karşılayan birtakım ideolojik güruhlar aslında ülke gerçeklerinden ne kadar habersiz ve halktan ne kadar kopuk olduklarını bir kez daha göstermişlerdir. Ülkemizdeki terör olaylarının gerçekleştiricisi olan ve her gün şehitler verdiğimiz bir ortamda, devletimizin terör odaklarına karşı yürütmüş olduğu legal mücadeleyi eleştirip, terör örgütü PKK'yı aklamaya çalışmak gerçekten de aklın ve vicdanın kabul edebileceği bir durum değildir. Sayın Çalışma Bakanımız Süleyman Soylu DİSK'in daveti üzerine bu olağan kongreye katılmıştır. Bakanımız Sayın Süleyman Soylu çalışma hayatına dair yapılan adımları ve yapılacak yenilikleri anlatmak için orada bulunmaktaydı. Diğer yandan terör örgütünün siyasi temsilcisi konumundaki parti olan Halkın Demokrasi Partisi Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'a hiçbir ses çıkarmayan bu zevatın, % 52 oyla cumhurbaşkanı seçilen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik çirkin sloganlar atması hiçbir şekilde kabul edilemez. Bir yandan halkı terör eylemlerine karşı kışkırtan, cadde ve sokaklara hendek kazarak patlayıcılar yerleştiren terör örgütünü destekleyen, kamunun araç ve gereçlerini bu örgüte tahsis ederek, güneydoğu illerimizi iç çatışmanın eşiği haline getiren terör partisine ses çıkarmayacaksın. Diğer yandan seçimle iktidara gelen Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Bakanlarımıza karşı adeta terör örgütüne arka çıkacaksın. Bu ancak AK Parti, devlet ve millet düşmanlığıyla açıklanacak bir durumdur. Yazıklar olsun bu çevrelere ki kamu düzenini sağlamaya çalışan, vatandaşlarımızın güvenliği için adeta kendi canlarını ortaya koyan polisimize ve askerimize 'katil' diyebilme cüretini ve hürriyetini kendilerinde görebiliyorlar. Bu zihniyeti sonuna kadar kınadığımı buradan bir kez daha ifade ediyorum." sözlerine yer verdi. 
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2016, 22:53
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273