BAŞKAN GENÇ ; ARAP TURİSTLERE YANLIŞ YAPAN YANDI

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç ile makamında çok samimi bir şekilde görüşen Arap turistler kendilerine yönelik uygulamalardan şikayetçi oldu.

BAŞKAN GENÇ ; ARAP TURİSTLERE YANLIŞ YAPAN YANDI

 BAŞKAN GENÇ ; ARAP TURİSTLERE YANLIŞ YAPAN YANDI 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com 
Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç ile makamında çok samimi bir şekilde görüşen Arap turistler kendilerine yönelik uygulamalardan şikayetçi oldu. Saud Arab, Abdul Aziz Arab ve Halid Bin Hüseyin adlı Suudi Arabistanlı turistlerin Başkan Genç ile görüşmesinde şu ana başlıklar öne çıktı. Sıkıntılarını ve isteklerini dile getiren turistler en çok kendilerine yapılan fahiş fiyat uygulamalarından, kiraların yüksekliğinden ve rehberlerin yüksek komisyon istemesinden yakındı. Turistlerin bir diğer önemli şikayet konusu ise az sayıda rehberin olması ve bazı rehberlerin mağazalardan komisyon ücreti istemesi oldu. Turistik  işletmelerde ve yörelerde fiyatların yüksekliğinden de yakınan Arap turistler bu uygulamaların son bulması için Başkan Genç’ten yardım istedi. Taksicilerin taksimetreyi kapatarak ya da kendilerini dolaştırarak yüksek fiyatlar istediklerini anlatan turistler bunların bir an önce son bulması isteklerini ilettiler. Arap turistler diğer şikayet konularını da şu şekilde sıraladı: “Kiraların çok yüksek oluşu. Havaalanında kiralık araba (rent a car) acentalarının azlığı. Turizm bürolarının azlığı ve görünmüyor olması. Havaalanı levhalarının yeterince bilgilendirici seviyede olmaması.”

ŞİKAYETLERİ ORTADAN KALDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ

Başkan Genç dile getirilen istekler ve sıkıntılarla ilgili hem Trabzon Valisi Abdil Celil Öz hem de Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve turizmle ilgili yetkililerle birçok kez görüştüğünü bundan sonra da ifade edilen sorunların ortadan kaldırılması için görüşmelerini ve gayretlerini sürdüreceğini söyledi. Turistleri Trabzon’dan memnun bir şekilde göndermek ve şikayetleri en asgari düzeye çekmek için tedbirler ve önlemler alındığını belirten Başkan Genç, “Ortahisar Belediyesi olarak turizm sektöründe şikayetleri ortadan kaldırmak için esnaflarımızla, turizm işletmeleriyle ve vatandaşlarımızla görüşüp onları bu konuda bilgilendiriyoruz. Bu konuda sivil toplum örgütleriyle esnaf örgütleriyle görüşüp gerekli uyarıları ve izahatları yapıyoruz. İnşallah her bir vatandaşımızda bu bilinci oluşturup şikayetleri en aza indireceğiz. Çünkü turizm sektörü Trabzon için can simidi haline gelmiştir. Turizm sektörünün canlılığını korumak ve turizmi sekteye uğratmamak için ne gerekiyorsa yapacağız. Turizmde kan kaybını asla istemeyiz.” sözlerine yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2015, 21:38
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273