banner277

Başbakan Davutoğlu AK Parti Trabzon İl Kongresinde konuştu !

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP’nin kültürel genlerinde darbecilik olduğunu belirterek “Baktılar Türkiye’de darbe yapamıyorlar, Şişli Belediyesi’ne darbe yapmaya kalktılar. '' dedi.

Başbakan Davutoğlu AK Parti Trabzon İl Kongresinde konuştu !

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Rize İl Kongresi’nin ardından helikopterle geldiği Trabzon’da Hayri Gür Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Trabzon İl Kongresi’ne katıldı. Konuşmasına “Bize bu mübarek beldeyi, Trabzon’u emanet bırakan Fatih Sultan Mehmet Han’a selam olsun, buradan aldığı ilhamla 8 yılda bütün Ortadoğu’yu fetheden ve Cihan Devleti’nin temelini atan Yavuz Sultan Selim Han’a selam olsun, burada dünyaya gözlerini açan ve Osmanlı’yı Cihan Devleti yapan Kanuni Sultan Süleyman Han’a selam olsun. Trabzon’un fethinin manevi tohumlarını atan Ahi Evran Dede’ye selam olsun. (Aslen Trabzonlu olan) Beşiktaşlı Yahya Efendi Hazretleri’ne de selam olsun. Bütün bu manevi ve siyasi öncülerden Trabzon’a selam olsun. Omurga şehrimiz Trabzon’a selam olsun. Direnişimizin omurgası Trabzon’a selam olsun. Bizim için her yer Trabzon” diyerek başladı.

Dışişleri Bakanı olarak son ziyaretini Trabzon’a yaptığını hatırlatan Davutoğlu, “O zaman Trabzon insanı kalplerinden gelen sesle başbakanlık konusunda müjdeler vermişlerdi. Şehzadeler şehrinden biz ve bizden sonra gelenler ağır bir sorumluluk alacaksa mutlaka Trabzon’dan hem dava aşkını hem de devlet ahlakını almaları lazım” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında CHP’nin demokrasi geleneğine atıfta bulunan Davutoğlu “Bizim kongrelerimizde demokrasi şöleni yaşanırken, CHP’nin kongresi, parçalanma, ayrışma, hakaret kongresi oldu. Ulusalcılar, şucular, bucular diye ayrıldılar. Bir parti kendi içinde böylesine problem yaşıyorsa bunun nedeni milletten kopuk olmasıdır. CHP kendi içinde yaşadığı tartışmalarla nerelere geldi. ‘Biz darbeye karşıyız’ diyebildiler mi ? diyemediler. 27 Mayıs’lara, 28 Şubat’lara darbe diyebildiler mi ? Çünkü onların zihninde kültürel genlerinde darbecilik var. Baktılar Türkiye’de darbe yapamıyorlar Şişli Belediyesi’nde darbe yapmaya kalktılar. Alışkanlık bu ya terk edemediler, birbirlerine karşı darbe yapmaya çalışıyorlar. Birbirlerine şantaj yapıyorlar, tehdit ediyorlar…CHP bu milletin kültürüne bu milletin geleneğin düşman olduğu kadar bu ülkenin demokrasi geleneğine de düşmandır. Bunun için 1,5 yıldır şer odakları ile her türlü kirli oyunu deniyorlar” diye konuştu.

CHP’li bir milletvekilinin “cemaat ile ittifak” yaptıklarını açıkladığını ifade eden Davutoğlu “Paralelciler ile koalisyon yaptınız mı ? yapmadınız mı ? İttifak yaptınız mı yapmadınız mı ? Çık açıkla, kimlerle kapalı kapılar ardında ne konuştunuz ? Biz herkesin maskesini indirmeye devam edeceğiz. İstedikleri kadar ittifak etsinler bizim ittifakımız sadece ve sadece aziz milletimiz iledir” şeklinde konuştu.

Aşılmaz dağları aşıp Zigana Tüneli ile Trabzon’u Basra’ya bağlayacaklarını ifade eden Davutoğlu’na konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dünürü gazeteci-yazar Sadık Albayrak, dedelerinden kalan antika terazi hediye etti. Görevini yeni il başkanı Haydar Revi’ye teslim eden il başkanı Adnan Günnar da Başbakan Davutoğlu’na kemençe hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2014, 19:23
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273