banner277

Bakan Müezzinoğlu Trabzon'da !

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, uyuşturucuyla ilgili eylem planı çerçevesinde önümüzdeki hafta başı Bakanlar Kurulu’nda toplantı yaparak son şeklini vereceklerini söyledi.

Bakan Müezzinoğlu Trabzon'da !

Bir dizi inceleme ve ziyaretler bulunmak üzere dün akşam saatlerinde Trabzon’a gelen Bakan Müezzinoğlu, bugün Trabzon Valiliği ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

Vali Abdil Celil Öz ile makamında görüşen Bakan Müezzinoğlu, burada yaptığı açıklamada, Türkiye’nin sağlık merkezi olabilmesi için çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, “Geçtiğimiz 10 - 12 yılda sağlıkta dönüşüm projesiyle 77 milyon ülke insanımızın sağlık anlamında çok güçlü, kolay ulaşılabilir, dünyada var olan tüm hizmetleri sunma gayreti içinde çalıştık ve büyük oranda da başarılı olduk. Her geçen gün daha yeni daha gelişmişin peşinde koşuyoruz. Türkiye'nin, bölgesinde bir sağlık merkezi olabilmesi adına sağlık turizminin güçlü alt yapısını kurabilmek ve bu anlamda da belirli bölgelerimizin kendine ait olan özelliklerini ön plana çıkararak, 2017 ve 2018'li yıllarda tüm bölgelerin, sağlık turizminde hangi stratejik rolleri üstleneceğini, bunun planlamasını ve değerlendirmesini yapıyoruz. Bunun için de yaklaşık 2 aydır illerimize programlar yapıyoruz” dedi.

Vali Abdil Celil Öz, Bakan Müezzinoğlu’na Trabzon işi gümüş işleme sanatı telkariden yapılmış kemençe hediye etti.

Bakan Müezzinoğlu, daha sonra Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu ziyaret etti. Bakan Müezzinoğlu, “Sigarayla mücadele ve kötü alışkanlıklarla mücadele ediyoruz. Onun için önümüzdeki pazartesi Bakanlar Kurulu’nda son şeklini alacak, 2 aydır 7 bakanlığımızla birlikte çalışma yaptığımız Uyuşturucuyla Eylem Planı var” şeklinde konuştu.

Bakan Müezzinoğlu, bakanlık olarak önümüzdeki dönemdeki çalışmaların güçlü bir ayağını da yerel yöneticilerle yapmak istediklerini ifade ederek "Hele bu yerel yöneticimiz sağlıkta görev yapmış bir kardeşimizse o bizim için belirli projenin gelişmesinde çok daha önemli. Dünya Sağlık Örgütü artık sağlığı çok sektörlü olarak tarif ediyor. Biz de bakanlık olarak güçlü olan bir ayağımızın yanında sorumluluğumuz olan diğer ayağı da güçlendirmek istiyoruz. Bu sorumluluklarımızın biri, sağlık sorunu olan insanımızın en ideal tedavisini yapmak için dünya standartlarını ülkemize kazandırmak. Diğer sorumluluğumuz da sağlıklı nesiller, sağlıklı bireyler, sağlıklı aile ve sağlıklı toplum konseptini ülke insanımıza mal etmek ve bu anlamda dinamikleri şekillendirmek. Bunun için 2014 yılına Sağlıklı Beslenme ve Hareket Yılı dedik. Onun için sigarayla mücadele ve kötü alışkanlıklarla mücadele ediyoruz. Onun için önümüzdeki pazartesi Bakanlar Kurulu’nda son şeklini alacak, 2 aydır 7 bakanlığımızla birlikte çalışma yaptığımız Uyuşturucuyla Eylem Planı var. İnşallah bütün yerel yöneticilerimizle birlikte çok farklı stratejilerimiz ve projelerimiz olacak. Bir kısım projeleri onlar yapacak destek vereceğiz. Bir kısmını da biz yapacağız onlar bize destek verecek. Çünkü yerel yöneticiler 24 saat vatandaşın her kesimiyle; hamile anneyle, yaşlı amcayla, engelliyle muhatap. Gençlerle çocuklarla bir aradalar. Onların sorunlarına karşı da sorumlulukları olan kişiler. Gençlerimizin, çocuklarımızın, engellilerimizin, yaşlılarımızın sağlıklı hizmet alabilmeleri adına sağlıklı şehirlere ihtiyacımız var” diye konuştu.

Ziyaretin ardından Bakan Müezzinoğlu’na Başkan Gümrükçüoğlu tarafından gümüş işlemeli ibrik hediye edildi. Bakan Müezzinoğlu, daha sonra Trabzon’da bir otelde düzenlenen ‘İl Sağlık Hizmetleri İzleme ve Değerlendirme Çalışması’ toplantısına katıldı. Toplantı basın kapalı bir şekilde gerçekleşti.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2014, 00:56
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner285

banner273