ANKARA'DA TÜRKİYE TEK YÜREK OLDU PKK'YI LANETLEDİ

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Ankara 'da son dönemde artan terör olayları nedeniyle 250'den fazla sivil toplum örgütü "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" yürüyüşü düzenledi. Sıhhiye Meydanı'nda başlayan yürüyüş Birinci Meclis'in bulunduğu Ulus Meydanı'nda sona erdi.

ANKARA'DA TÜRKİYE TEK YÜREK OLDU PKK'YI LANETLEDİ

ANKARA'DA TÜRKİYE TEK YÜREK OLDU PKK'YI LANETLEDİ 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com 

Son dönemde yaşanan terör olayları nedeniyle 14 işçi ve işveren örgütünün öncülüğünde organize edilen "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" yürüyüşü nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılırken, geniş güvenlik önlemi alındı.

baskentte-teror-yuruyusu.20150917174057.jpg

ANKARA DIŞINDAN 100'E YAKIN OTOBÜS GELDİ

Yürüyüş için Ankara dışından 100'e yakın otobüs geldi, polis Başkentin 5 giriş noktasında tedbirler aldı. Gelen otobüsler, Atatürk Kültür Merkezi alanına alındı. Toplanma alanı olarak belirlenen Sıhhiye meydanı, bariyerlerle kapatılırken, alan içinde uzman ekiplerce patlayıcı madde araması yapıldı. 

Sıhhiye Meydanı'nda 16.30'da başlayan ve Birinci Mecliste sona eren yürüyüş dolayısıyla Sıhhiye Meydanı ve Ulus civarındaki bazı yollar, 12.45'ten itibaren 21.00'e kadar trafiğe kapatıldı. Yürüyüş için Ankara dışından 100'e yakın otobüs geldi, polis Başkentin 5 giriş noktasında tedbirler aldı. Gelen otobüsler, Atatürk Kültür Merkezi alanına alındı.

ankarada-stklar-teröre-karşi-yürüyecek.20150917151426.jpg

Toplanma alanı olarak belirlenen Sıhhiye meydanı, bariyerlerle kapatılırken, alan içinde uzman ekiplerce patlayıcı madde araması yapıldı.

İşçi ve işveren örgütlerinin üyelerinin yanı sıra vatandaşlara da açık olan yürüyüşe katılanlar, polis kontrolünde 7 ayrı noktadan üst aramaları yapıldıktan sonra miting alanına alınmaya başlandı.

ankarada-stklar-teröre-karşi-yürüyecek.20150917153043.jpg

6 BİN POLİS GÖREV YAPTI

Olası provokasyonların önüne geçilmesi için miting çevresi ve yürüyüş güzergahında önceden belirlenen noktalarda polis ekipleri konuşlandırıldı.

Miting alanında güvenliği sağlamak için Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik, Çevik Kuvvet, Terör ve Özel Harekat şubeleri başta olmak üzere, tüm branşlardan yaklaşık 6 bin polis görevlendirildi.

ankarada-stklar-teröre-karşi-yürüyecek.jpg

YÜRÜYÜŞTE TEK SLOGAN ATILIYOR

İşçi ve işveren örgütleri tarafından yürüyüş sırasında "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" sloganı dışında başka bir sloganın atılmaması ve sadece Türk bayrakları açılması kararı alındı.

Geniş katılım beklenen yürüyüşü organize eden işçi ve işveren örgütleri şunlar:

HAK-İŞ, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen), Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen), Türkiye Barolar Birliği (TBB), Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB)

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2015, 21:14
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273