banner277

AK GENÇLİK ABDULHAMİD HAN'I RAHMETLE ANDI

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Trabzon Meydan parkında Toplana Trabzon Ak Parti Gençlik Kolları Ulu Hakan Abdulhamıd Han'ı rahmetle andı.

AK GENÇLİK ABDULHAMİD HAN'I RAHMETLE ANDI

 AK GENÇLİK ABDULHAMİD HAN'I RAHMETLE ANDI 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com   Trabzon Meydan parkında Toplana Trabzon Ak Parti Gençlik Kolları Ulu Hakan Abdulhamıd Han'ı rahmetle andı. Trabzon Meydan parkındaki Basın Açıklamasına Katılan Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Halim Yılmaz hem basın açıklaması yaptı hemde Ölmüş olan Tüm ecdadımıza dua etti. 

Ak Parti Trabzon Gençlik Kolları Başkanı Halim Yılmaz'ın açıklaması :Kıymetli misafirler, saygıdeğer basın mensupları;

Bugün burada, 113. İslam Halifesi ve 34. Osmanlı Padişahı Cennetmekân Sultan II. Abdülhamid Han’ı, vefatının 98. senesinde dua ve rahmetle anmak, davası için verdiği mücadeleyi bir kez daha hatırlatmak, ve o mücadeleyi devam ettirdiğimizi söylemek için toplanmış bulunuyoruz. 

Sultan II.Abdülhamid Han 21 Eylül 1842 yılında doğmuş ve tarihe 'Ulu Hakan' olarak geçmiştir. 33 yıllık mücadele dolu iktidar ve siyaset hayatında, hayatını inancı uğruna adamış, dış siyasette muhteşem stratejileri ile devletin ve ümmetin huzuru için elinden geleni yapmış yaşadığı döneme damga vuran yüce bir şahsiyettir. 

Binlerce eğitim kurumu ve binlerce eser yaptırmış, Osmanlı'nın 300 milyon altın olan dış borcunu, 30 milyona kadar indirmiş, kısacası hayatını milletine hizmet için adayan bu şahsiyet, üzülerek söylüyoruz ki gelecek nesillere yanlış tanıtılmıştır. Hatta kendisine 'kızıl sultan' denme cehaletinde bile bulunulmuştur. 

Vefatının 98. senesinde Sultan II.Abdulhamid Han’ı ve Hak dava uğruna mücadele vermiş tüm herkesi bir kez daha rahmetle anıyoruz.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2016, 17:56
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273