''ACILAR SÜRELİ KARDEŞLİK SÜRESİZ '' TRABZON'DA MÜLTECİLERE AŞURE

Haber : Ömer Altıntaş / Melek Çakır www.trabzonhaber24.com Birlik Dayanışma Grubu ''Acılar Süreli Kardeşlik Süresiz'' Trabzon Ortahisar Atapar Meydanına Kurdukları Büyük bir stant'da Göçmenlere ve Trabzon Halkına Aşure dağıtarak Vatandaşla sıcak ilişkiler kurdular.

''ACILAR SÜRELİ KARDEŞLİK SÜRESİZ  '' TRABZON'DA MÜLTECİLERE AŞURE

 ''ACILAR SÜRELİ KARDEŞLİK SÜRESİZ  '' TRABZON'DA MÜLTECİLERE AŞURE DAĞITTILAR 

Haber : Ömer Altıntaş / Melek Çakır  www.trabzonhaber24.com

Birlik Dayanışma Grubu  ''Acılar Süreli Kardeşlik Süresiz ''Trabzon Ortahisar Atapar Meydanına Kurdukları Büyük bir stant'da Göçmenlere ve Trabzon Halkına Aşure dağıtarak Vatandaşla sıcak ilişkiler kurdular. Grup okullarda gerçekleştirdikleri "Mülteci kimdir? Ülkemizde mülteci sorunu ve kamp izlenimlerimiz"  konferanslarıyla yeni nesilleri konuyla ilgili aydınlatıcı, bilgilendirici ve eğitici projelerinin ardından halk ile mültecileri bir araya getirecek projeleri gündemine aldı.

Bugün Trabzonlular ile şehirde yaşayan mültecilerin bir araya getirilip kaynastırıldığı etkinliğe katılım yoğundu. Kaynatılan aşurelerden yenildi, grubun mülteci sorununa ilişkin hazırladığı broşürler katılımcılara dağıtıldı.

Ortahisar Belediye Başkanı Av.Ahmet Metin Genç Alana Gelerek Birlik Dayanışma Grubunun düzenlediği ''Acılar Süreli Kardeşlik Süresiz'' Aşure Gününe Başkanı Leyla Kalaycı Yavuz ve Grup Üyeleri ile hayırlı işe katkı yaparak Göçmenlere Aşure dağıttılar . 
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2015, 09:54
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273