Sanat Camiasından Genç’e teşekkür

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Sanat Evi'ni ziyaret etti. Başkan Genç, Sanat Evi Başkanı Adnan Taç ve Sanatevi üyeleri tarafından karşılandı.

Sanat Camiasından Genç’e teşekkür
banner232

Sanat Camiasından Genç’e teşekkür

 
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Sanat Evi'ni ziyaret etti. Başkan Genç, Sanat Evi Başkanı Adnan Taç ve Sanatevi üyeleri tarafından karşılandı. Ziyaretinden dolayı Genç'e teşekkür eden Sanatevi Başkanı Adnan Taç, Ortahisar Belediyesi'nin sanatsal faaliyetlere yapmış olduğu desteklerden son derece memnun kaldıklarını söyledi. 
SANAT YAŞAMINI CANLI TUTUYORUZ
Başkan Genç ise; kültür, tarih ile birlikte sanatı Trabzon'un üç alametifarikasından biri olarak gördüğünü ifade etti. Başkan Genç, Trabzon'da sanat yaşamının canlı tutulması için birçok projeye destek verdiklerine dikkat çekerek, "Sanatsal ve kültürel etkinlikler bir şehrin yaşamına renk katar. Ne kadar çok sanatsal etkinlik düzenlersek kent yaşamımız da aynı oranda zenginleşir, renklenir. Sağlıklı bir toplumsal yapının ortaya çıkması için sanatsal faaliyetler çok önemlidir. Bugün adı sanatla anılan şehirlere baktığımız zaman da onların her alanda dünyanın en gelişmiş şehirleri olduğunu görürüz. Dünyanın en ünlü şehirlerinden Londra, Viyana, Paris, Floransa ve Berlin gibi şehirler hep kültür ve sanatla anılan şehirlerdir. Bizim niye adımız bu şekilde anılmasın. Demek ki, sanatla gelişmişlik ve medeniyet arasında sıkı bir bağ var." diye konuştu.  
SANATA HEP DESTEK OLDUK
Konuşmasında sanatsal faaliyetlere verdikleri desteklerden bahseden Genç şöyle konuştu: Hep deriz ya, "Trabzon metre karesine en çok sanatçı düşen şehirdir" diye... İşte geçmişten gelen bu özelliğimizin üzerine yeni bir şeyler katmak, artı bir değer üretmek için her anlamda sanata ve sanatçıya destek olmalıyız. Bunu da Ortahisar Belediyesi olarak başardığımızı düşünüyorum. Şehir yaşamında sanatın ne kadar önemli bir yeri teşkil ettiğini bildiğimiz için birçok projeye ya sponsor olduk ya doğrudan organizasyonunu üstlendik.  Bu kapsamda "61 Gece, 61 Film"  etkinliğini düzenledik. Trabzon Uluslararası Film Festivali (TUFFEST)'ne sponsor olduk. 2. Art Ulusal Resim Çalıştayı Sergisi'nin düzenlenmesine sponsor olduk. Devlet Opera ve Balesi'ni Trabzon'a getirdik. Dört gün boyunca burada konser düzenlediler. İrili ufaklı pek serginin şehrimizde düzenlenmesine önayak olduk. Kardeş şehirlerimizle birlikte düzenlediğimiz festivaller halk nezdinde çok büyük bir takdir gördü. Yerel sanatçılarımızın Ortahisar'da verdikleri konserlere de halkımız çok büyük rağbet gösterdi. Belediye tarafından açılan kültür ve sanat kurslarında çok sayıda kursiyer eğitim alıyor. Diğer yandan belediyemize ait olan Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde 14 ayrı tiyatro grubu ücretsiz olarak hem oyunlarını sergiliyor hem de provalarını yapıyor.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273