banner164

Avrasya Üniversitesi'nin Yükselişi

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız, Rektör Prof. Dr. Aşkın Asan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Özoran, Başdanışman Prof. Dr. Ersan Bocutoğlu Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek göreve yeni seçilen yönetim kuruluna hayırlı olsun dediler.

Avrasya Üniversitesi'nin Yükselişi
banner232

 Avrasya Üniversitesi'nin Yükselişi 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com  

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız, Rektör Prof. Dr. Aşkın Asan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Özoran, Başdanışman Prof. Dr. Ersan Bocutoğlu Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek göreve yeni seçilen yönetim kuruluna hayırlı olsun dediler. 

TGC’YE ZİYARET
Ziyarette konuşan Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız “Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak istedik. Rektörümüz ve rektör yardımcımız da burada bizimle beraber. Yusuf beyle bizim 1986 yılından beri basın aracılığıyla bir tanışmışlığımız var. Maçka Belediye başkanlığı döneminden buyana ilişkilerim devam ediyor. Esasında 1986 yılından beri basınla hafta da bir de olsa bir şekilde buluştuk. Avrasya Üniversitesini kurarken Trabzon basının bize çok fazla katkısı oldu. Ulusal basından ilk başta bir destek alma imkanımız yoktu. Gücü yettiğince Trabzon basını bize destek oldu. Ama birileri bizi çok anlamamış olabilir. Cumhuriyet tarihinden beri Trabzon’a en büyük yatırım KTÜ’den sonra Avrasya Üniversitesi tarafından olmuştur. İlerisi açık bir yatırım olmuştur. Son yıllarda çok iyi yatırımlar yaptık. Trabzon’un en güzel yerlerinde 3 tane yerleşkemiz var. Şu anda kontenjan bakımından vakıf üniversiteleri arasında ilk 10’dayız. Gelişen büyüyen vakıf üniversiteleri arasında da ilk 5’teyiz. YÖK’ün denetçilerinin yaptığı incelemeler de bir yıl içerisinde % 86 büyümüşüz. Bu sene daha fazla büyüme hızımız olacak. Ben her zaman Trabzon basınına teşekkür ettim. Çünkü Trabzon basını olmasaydı ne ben olurdum ne de Avrasya Üniversitesi olurdu. Şu anda Trabzon şanslı bir konumda. Cumhurbaşkanımız Trabzonlu sayılır, en önemli bakanlıklardan birinde Trabzonlu hemşerimiz var. Ama bunların altını dolduracak olan bizleriz. Bu konuda olumlu yaklaşım içinde olmalı ve destek vermeliyiz. Tekrardan yeni seçilen yönetimiz kurulunuza başarılar diliyor ve  hayırlı olmasını temenni ediyorum. Allah utandırmasın” ifadelerini kullandı.  
BASIN BİZİM SESİMİZ
Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan ise, “Bende size ve ekibinize hayırlı uğurlu olsun dileklerimi iletiyorum. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti şimdiye kadar Trabzon’un sesini hem Trabzonluya hem Türkiye’de hem de yurt 
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2016, 13:53
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160