banner277

Trabzon’da kanser hastaları için yeni ünite törenle açıldı!

Trabzon’da Randevu süreleri 7 güne inecek

Trabzon’da kanser hastaları için yeni ünite törenle açıldı!

Kanuni Eğitim ve Araştırma hastanesi Numune Kampüsü’nde açılan yeni ünite kanser hastalarının tedavisinde hizmet verecek.

Kanuni Eğitim ve Araştırma hastanesi Numune Kampüsü’nde açılan PET/CT ünitesi kanser taraması, kanser evreleşmesi, kanser tanısı gibi konularda hastaların hizmetine sunuldu.

Ünitenin açılış törenine Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Trabzon il Sağlık Müdürü Hakan Usta ve Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Süleyman Türedi katıldı.

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Profesör doktor Süleyman Türedi yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

Hastanemizin nükleer tıp kliniğindeki PET/CT ünitesinin açılışında sizlerle beraberiz. Ünitemizle alakalı sizlere bilgi vermek isterim. Ünitemiz teknolojik imkanların bize sunduğu en üst düzey cihazlarla donatılmış. Yaklaşım 400 metrekare alanda yaklaşık 10 tane personel ve iki uzman arkadaşımızın görev yapacağı. Kanser taraması, kanser tanısı, kanser evreleşmesi ve tedavisi ve sonrasındaki takibi açısından hastanemize önemli hizmetler sağlayacak. Bu ünitenin açılmasıyla beraber bölgemizde daha önce verilmeyen bir çok kanser türünün tedavi imkanını da sağlamış olacağız. Bölgemizden samsun Ankara gibi diğer illere sevk edilmesi gereken hastalarında tedavisini sağlamış oluyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

Bu merkezden öncesinden bahsetmek gerekirse randevu sürelerimiz 40-50 güne uzarken, bir vatandaşın içerideki süresi 30 dakikalara sürerken, randevu sürelerimizi 7 güne çekiyoruz ve içerde kalma süresi 15 dakikalara düşüyor. Kanser tanısının konulması ve tedavisi için önemli bir hizmet. Daha önce yapılmayan hizmetler de göz önüne alındığında önemli bir tesis.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 21:18
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273