banner277

Trabzon’da 112 Personeline Yabancı Dil Eğitimi Verildi

Turizm sektöründe iddialı Trabzon’da, 112 Acil Çağrı Merkezi personeline, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından İngilizce ve Arapça eğitimleri verildi.

Trabzon’da 112 Personeline Yabancı Dil Eğitimi Verildi
banner232

Valilik koordinesinde düzenlenen ve 136 saat Arapça ile 120 saat İngilizce şeklinde planlanan eğitimlerden, ilk etapta 25 çağrı alıcı personel faydalandı.

Vali İsmail Ustaoğlu, eğitimlerini başarıyla tamamlayan 112 personeline, valilikte düzenlenen törenle kurs bitirme belgelerini takdim etti.

Tören öncesinde yaptığı konuşmada 112 Acil Çağrı Merkezinde görev yapan personelin diksiyon ve iletişim üzerine eğitim almasını, yabancı dil eğitiminde de kendilerini yetiştirmelerini önemli bulduğunu kaydeden Vali Ustaoğlu, “Turizm, ilimizin geleceğinde sektör olarak önemli yer tutuyor. İnanıyoruz ki; 2020 yılı ve daha sonrasında ilimizde turizm atılım yapacak. Gelen turistlerle iletişim noktasında yapacağınız konuşmalar, görüşmeler bu anlamda ayrı bir katkı sağlayacak. Arapça ve İngilizce, zaten uluslararası diller. Sizler kritik anlarda çok özel görev yapıyorsunuz. Bu Elazığ depreminde de görüldü. Bölgemiz de bu noktada doğal afetlere maruz kalma potansiyeli yüksek. Bu açıdan yaptığınız işi çok anlamlı ve önemli buluyorum.” dedi.

Törene Vali İsmail Ustaoğlu’nun yanı sıra, Vali Yardımcısı Nusret Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, YİKOB İdari ve Mali İşler Müdürü Arslan Malkoç ile Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Orhan Genç katıldı.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273