banner164

Kaşüstü Hastanesinde Covid 19 PCR Testi Yapılmaya Başlandı

Trabzon Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Süleyman Türedi Covid 19 PCR çalışmaları hastanemizde yapılmaya başlandı. Prof.Türedi şu açıklamayı yaparak Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesinde Covid 19 PCR Koronavirüs testlerinin yapılmaya başlandığını açıkladı .

Kaşüstü Hastanesinde Covid 19 PCR Testi Yapılmaya Başlandı
banner232

Türedi ; Değerli arkadaşlar, kıymetli dostlar

Bugün itibari ile hastanemizde kurmakta olduğumuz laboratuvarımız tamamlandı ve ilk Covid 19 PCR çalışmaları hastanemizde yapılmaya başlandı. Çok hızlı bir şekilde bu ihtiyacı gidermek için çaba sarf ettik ve bu modern laboratuvarı hastanemize ve bölgemize kazandırdık. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ile Trabzon Ticaret Borsasının destekleri sayesinde artık KTÜ ile birlikte iki hastanemizde de bu incelemeler yapılabilecek olup ilimize ve bölgemize hizmet edecektir.

Daha fazla test yapabilmek bu salgının önlenmesi ve hastaların belirlenmesi, hasta olmayanların daha hızlı evlerine gönderilmesi için çok çok önemli. Artık ilimiz ve bölgemiz için PCR kapasitemizi iki katına çıkarma şansı yakaladık. Tüm bu çalışmaları yaparken şükürler olsun ki hasta yoğunluğu ve baskısı altında ezilmedik. Buna sizlerin verdiği destek, evlerinizde kalmanız, sosyal mesafeyi korumanız, izolasyon önlemlerine ve devletimizin koyduğu kurallara uymanız fırsat verdi.

Bugün yeni taburcularımız oldu, durumu ağır olan hastalarımız var ancak çok şükür hayatını kaybeden hastamız olmadı, inşallah olmaz ve herkes şifa ile taburcu olup sevdiklerine kavuşur.

Lütfen evde kalın, kısa bir süre için bile olsa çok zaruri ihtiyaçlar dışında dışarı çıkmayın. Maske takmak çok önemli, lütfen maske takın. Özellikle il dışından gelen yakınlarımız 14 günlük izolasyon çok çok önemli, lütfen bu süre boyunca kimseyi ziyaret etmeyin.

Sağlıcakla kalın, Allah'a emanet olun.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner249

banner160

banner254

banner273