banner277

Bakan Koca katıldığı yayında açıkladı; Türkiye’de virüs ne zaman bitecek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca CNN Türk ekranlarında katıldığı yayında korona virüsün Türkiye ne zaman biteceği sorusuna, “Koronavirüs dünyada bitmedikçe Türkiye'de sıfırlama olmaz.

Bakan Koca katıldığı yayında açıkladı; Türkiye’de virüs ne zaman bitecek?
banner232

Yeni bir dalga beklemiyorum. Herkes birbirini uyarmalı, kurallara uyalım” şeklinde yanıt verdi.


 
Sağlık Bakanı Fahretttin Koca, CNN Türk ekranlarında Fulya Öztürk’ün gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Korona virüs salgını döneminde maske ve sosyal mesafe kuralının ihmal edilmemesi gerektiğini belirten Bakan Fahrettin Koca, “2. dönem kontrollü sosyal hayat adını verdik. Şu dönem 3 şeyi ihmal etmememiz gerekiyor. Maskeyi asla ihmal etmeyelim. Sosyal mesafe önemli. El hijyenini de ihmal etmeyen bir sürece girmiş olduk. Salgın Avrupa'da en geç Türkiye'ye geldi. 6 haftalık sürede ilk dönem tamamlandı. Yoğun bakım doluluk oranı yüzde 62'yi geçmedi” dedi.

SALGIN TÜRKİYE’DE NE ZAMAN BİTECEK?

Dünyada salgın bitmedikçe Türkiye’de etkisini sıfırlamanın kolay olmayacağını belirten Bakan Koca, “Dünyada bu salgın bitmedikçe Türkiye'de etkisini sıfırlamak kolay olmaz. Çünkü Türkiye Avrupa ile çok yakın ilişki içinde olan ülke. Birçok noktada testler yapmak noktasında yapılması gerekenleri uyarmak noktasında bakanlık olarak çok hassas davranıyoruz” şeklinde konuştu.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273