banner164

Trabzon Valisi KTÜ Rektörü'nü Ziyaret etti

Haber : Melek Çakır www.trabzonhaber24.com Trabzon Valisi Yücel Yavuz, KTÜ Rektörü Prof.Dr. Süleyman Baykal’a iadeyi ziyarette bulunup, rektörlüğe yeniden atanmasından dolayı kendisini kutladı.

Trabzon Valisi KTÜ Rektörü'nü Ziyaret etti
banner264

 Trabzon Valisi KTÜ Rektörü'nü Ziyaret etti 

Haber : Melek Çakır  www.trabzonhaber24.com  
 Trabzon Valisi Yücel Yavuz, KTÜ Rektörü Prof.Dr. Süleyman Baykal’a iadeyi ziyarette bulunup, rektörlüğe yeniden atanmasından dolayı kendisini kutladı.
 
 Vali Yavuz’u üniversiteye gelişinde Karadeniz Teknik Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Süleyman Baykal, rektör yardımcıları Prof.Dr. Şevki Hakyemez, Prof.Dr.Asım Ören ile genel sekreter Doç.Dr Halil İbrahim Okumuş karşıladı.Üniversiteyi ziyareti vesilesiyle değerlendirmelerde bulunan Vali Yücel Yavuz;
  
Yüksek öğrenim kurumlarının, bir ülkenin geleceği için çok önemli kurumlar olduğunu söyleyerek, “ Üniversiteler, bulundukları ilin ve o ilin bağlı olduğu ülkenin, ekonomik ve sosyal kalkınmasında çok önemli rol üstlenmektedir.  Trabzon, sahip olduğu Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Avrasya Üniversitesi ile şanslı bir ildir. Altmış yıla yakın bir geçmişi ile KTÜ mezun ettiği insan gücü sayesinde ülkemizin kalkınmasına ve yönetimine büyük katkı sağlamıştır. Kuruluşundan bu güne kadar bu bilim yuvasında görev yapan değerli akademisyenler ile diğer personellere teşekkür ediyorum. Vefat edenlere rahmet, hayatta olanlara uzun ömürler diliyorum.”dedi.
 
Son günlerde yaşanan olaylara da değinen Vali Yavuz;”Ülke olarak sıkıntılı bir süreçten geçmekteyiz. Tam da bu noktada akademisyenlere çok önemli görevler düşmektedir. Adalete ve liyakata önem vermeliyiz ve çalışmalarımızı en az bir kat daha artırmalıyız. Sorunlarımızı hep birlikte çalışarak aşacağız. Bundan sonra herkes işini en iyi şekilde yapmalıdır. Unutmayın ki her şeyin başı da sonu da insan unsuru ile ilişkili. Bu nedenle eğitim kurumlarımız, milli ve manevi değerlere sahip, bilgi ile donanmış gençler yetiştirmelidir.”şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2016, 17:03
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner179

banner160

banner233

banner234