banner164

Trabzon'un Çazılar 3.kadın festivali başladı

Trabzon’un Cazıları 3. Kadın Dayanışma Festivali Uzun Sokak yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşte kadınlar Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ın mecliste kadınları sahneden indirmesine tepki vardı.

Trabzon'un Çazılar 3.kadın festivali başladı
banner264

Tabzon'un Çazılar 3.kadın festivali başladı 

 Trabzon’un Cazıları 3. Kadın Dayanışma Festivali Uzun Sokak yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşte kadınlar Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ın mecliste kadınları sahneden indirmesine tepki vardı. Kadınlar, “Sahneden kadınların indirildiği bu günlerde sahneyi tamamen kadınlara bırakacağız. Dünyayı değiştirmeye kendi çevresinden başlamaya niyetli herkesi festivalimize davet ediyoruz” diye haykırdılar. 13 Nisan 2018 Cuma 12:05 0 0 Her geleneksel olarak düzenlenen Trabzon’un Cazıları 3. Kadın Dayanışma Festivali start aldı. Trabzon Uzun Sokak’ta yürüyen kadınlar Karadeniz Türküleri söyleye söyleye Atatürk Alanı Meydan Parkı’na geldiler. Burada basın açıklamasını okuyan Bahar Bostan, tüm Trabzon halkını Mimarlar Odası’nda yapılacak festivale davet etti.

ÇÖZÜM ARAMAYA ÇAĞIRIYORUZ

Trabzon’un Cazıları ekibi olarak bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz kadın dayanışma festivalimizde sizleri dünyaya kadın gözüyle bakmaya davet ediyoruz diyen Bahar Bostan, “Kadına, çocuğa, doğaya, hayvana karşı şiddetin, ötekileştirmenin, nefretin sıradanlaşmaya başladığı bu gündemin içinde durup düşünmeye, anlamaya ve çözüm aramaya çağırıyoruz.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner179

banner160

banner233

banner234