banner164

Trabzon Kuş Yuvaları İle Donatıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, doğal yaşama katkıda bulunmaya gösterdiği özen doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor.

Trabzon Kuş Yuvaları İle Donatıldı
banner232

Bu kapsamda 2 Nolu Beşirli Mahallesi’nde bulunan Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu Müdürlüğü tarafından hazırlanan 140 adet kuş yuvası, İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekiplerince ağaçlara yerleştirildi.
 
Büyükşehir Belediyesi ve Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu iş birliğinde düzenlenen etkinlikte, kuşların keskin hava geçişlerinden korunması amacıyla okul bahçesinde bulunan ağaçlara merdivenli araç ile renkli kuş yuvaları monte edildi. Büyükşehir Belediyesinin kuşlara sıcak bir yuva temin etmek amacıyla gerçekleştirdiği etkinliğe, öğrenciler ve veliler de büyük ilgi gösterdi.
 
ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada “Çevre, doğa ve hayvanların korunması için tüm gücümüzle çalışıyoruz. İnsan elinin ulaşamayacağı ve kuşların kendilerini güvende hissedebilecekleri uygun yerlere kuş yuvaları yerleştirme işlemlerimiz önümüzdeki günlerde de devam edecek. Gerek yaban hayatındaki gerekse de sokak hayvanlarını kış şartlarından korumak için yürüttüğümüz çalışmaları hız kesmeden sürdüreceğiz” ifadeleri kullanıldı.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273