banner164

SALAKLAR SOFRASI'NIN GALASINA KATILDIK

Salaklar Sofrasi, Birkaç snob karakterin bulduklari "saf" insanlari düzenledikleri aksam yemeklerine davet edip onlari konusturarak dalga geçip eglendikleri bir çeşit yarışmadır. Snob karakter Tolga Aktan'ın Salaklar Sofrası için bulduğu "saf"ı, Abidin Gülek'i yemeğe götüreceği gece başına hiç beklemedigi komik olaylar gelir. Fransız farsının tipik ve en başarılı örneklerinden olan oyun, yazarı Francis Weber tarafından sinemaya da uyarlanmış ve başta CESAR olmak üzere pek çok ödül kazanmıştır. Oyun sinema filminden yararlanılarak, H. Can Utku'nun çevirisiyle Türkçe'ye uyarlanmistir.

SALAKLAR SOFRASI'NIN GALASINA KATILDIK
banner232
Trabzon Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan Sahnesinde ''Salaklar Sofrasi'' Adlı Oyunun Galası Muhteşemdi

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com  

Trabzon Devlet Tyatrosu Haluk Ongan Tyatrosunda sergilenen Oyunun galasında Tanımış simalar siyasetciler, Gazeteciler ve Çok sayıda Tyatro hayranı vardı.Tiyatro gösterisi sonrası İkram ve sunum Gösteri ile pekişmiş durumda idi.

''Salakalr Sofrası'' Adlı Oynda İse Birkaç snob karakterin bulduklari "saf" insanlari düzenledikleri aksam yemeklerine davet edip onlari konusturarak dalga geçip eglendikleri bir çeşit yarışmadır. Snob karakter Tolga Aktan'ın Salaklar Sofrası için bulduğu "saf"ı, Abidin Gülek'i yemeğe götüreceği gece başına hiç beklemedigi komik olaylar gelir.

Fransız farsının tipik ve en başarılı örneklerinden olan oyun, yazarı Francis Weber tarafından sinemaya da uyarlanmış ve başta CESAR olmak üzere pek çok ödül kazanmıştır. Oyun sinema filminden yararlanılarak,Nedim Saban'nın çevirisiyle Türkçe'ye uyarlanmistir.

Oyuncu ve Yönetmen Nedim Saban'ında İzlediği ''Salaklar Sofrası'' İzleyiciden tam not aldı 

Yazan : FRANCİS VEBER | Çeviren : NEDİM SABAN | Yöneten : ALİ HÜROL


OYUNCULAR

UĞUR KELEŞ
F. DİDEM ÖZKAVUKÇU
EMRE ÖN
MERT HÜROL
FATMA KUM
SELİN POYRAZ
BURAK FINDIKÇI
TAHA MATARACI
SENEM GÖKTÜRK
MERVE SOYALP
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2015, 01:35
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273