banner164

KA-FEM’den Muhayyer Kürdi eserler..

Karadeniz Folklor ve Müzik Eğitimi Gençlik Spor Kulübü Derneği (KA-FEM) Türk Sanat Müziği Topluluğu, sezonun ilk konserini Hamamizade İhsanbey kültür Merkezinde

KA-FEM’den Muhayyer Kürdi eserler..
banner232

KA-FEM’den Muhayyer Kürdi eserler..


Karadeniz Folklor ve Müzik Eğitimi Gençlik Spor Kulübü Derneği (KA-FEM) Türk Sanat Müziği Topluluğu, sezonun ilk konserini Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde verdi. Çok sayıda davetlinin izlediği konserde Muhayyer Kürdi eserler icra edildi.
Muhteşem koro, eşsiz şarkılar..
Sunuculuklarını Eyüp Köse ve Canan Şengül’ün yaptığı programı şef Recep Ragıp Demeli yönetti. Muhayyerkürdi peşreviyle başlayan birinci bölümün solo eserlerinde Bilgin Akyüz, Tolga Kemal Erdoğan, Gökhan Tepecik, Nida Kurt ve Ebru Ayhan sahne aldılar.
İkinci bölüm ise Muhayyerkürdi saz semaisi ile başladı. Bu bölümde de Şener Aslan, Aydın Demir, Ufuk Karakullukçu ve Tuğba Kadakal Sırtkaya mikrofon başına geldiler. Bu bölümün sonunda Trabzon’un sevilen doktorlarından Ali Özkan seslendirdiği iki, programın mimarı koro şefi Recep Ragıp Demeli de  bir eserle geceye renk kattılar.
Başkan Adanur’dan destek çağrısı..
Gecenin sonunda koro şefi Demeli’ye çiçeğini ve plaketini takdim eden dernek başkanı Ali Adanur’un “Trabzon’da bu kültürü yaşatmaya çalışan biz ve bizim gibi derneklere desteklerinizi eksik etmeyin. Sizlerin gücüyle ayakta durmaya çalışıyoruz. Aramızda çok yetenekli genç arkadaşlarımız var. Onlara destek olalım. Trabzonspor’umuz dan da desteğinizi esirgemeyin. Zira oradaki genç arkadaşlarımızda büyük emek veriyor. Onlar bizim öz evlatlarımız. Onların emeğine sahip çıkalım. Haksızlıklara göz yummayalım” sözleri büyük alkış aldı.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner249

banner160

banner254

banner233

banner260