banner164

“Trabzon Okuyor” Projesi Öğrencilerle Buluşmaya Devam Ediyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karadeniz Teknik Üniversitesi iş birliğinde yürütülen ‘Trabzon Okuyor’ projesi, tüm hızıyla devam ediyor.

“Trabzon Okuyor” Projesi Öğrencilerle Buluşmaya Devam Ediyor
banner232

‘Gelin Hep Birlikte Kitap Okuyalım’ sloganı ile hayata geçirilen ‘Trabzon Okuyor’ projesinin 11’inci söyleşisi, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde Yahya Kemal Beyatlı’nın “Kendi Gök Kubbemiz” isimli kitabı üzerine yapıldı. Söyleşiye çok sayıda öğrenci ve kitapsever katıldı. Proje kapsamında öğrenciler ve öğretmenler okudukları kitaplar üzerine tartışarak, farklı bakış açılarını görme imkanı buluyor.
 
Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak kültür, sanat ve eğitim alanındaki çalışmalara çok önem verdiğimizi her fırsatta dile getiriyor, bu yöndeki faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz. ‘Trabzon Okuyor’ projesi ile daha önceden belirlenen yazarların kitaplarının okunması, yorumlanması ve yazar hakkındaki düşüncelerin tartışılması, başta öğrenciler olmak üzere kitapseverlerden büyük ilgi görüyor. Eğitim alanındaki bu tür projelerin ilgi görmesinden şehir adına memnuniyet duyuyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak kültür ve sanata katkı sunacak projelere destek vermeye devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273