banner164

Mardinli Ressamdan Trabzon’da Resim Sergisi

Trabzon ile Mardin arasında başlatılan kardeşlik köprüsü projesi kapsamında Mardinli Ünlü Ressam Nasır Türk Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde resim sergisi açtı.

Mardinli Ressamdan Trabzon’da Resim Sergisi
banner232

Resim sergisine Trabzon Ak Parti Milletvekili Bahar Ayvazoglu ,Sanatevi Başkanı Andan Tac,Ortahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hacı Nail Altunay,Lösemi ve Engelli Gönüllüleri Derneği Başkanı Melek Çakır,Kadın İstihdamı Artırma Derneği Başkanı Bahar Kastan ve diğer Sivil Toplum kuruluşları  ve Tiyatro sanatçıları katılımıyla açılış gerçekleşti.
Trabzon ile Mardin arasında başlatılan kardeşlik köprüsü projesi kapsamında Mardinli Ünlü Ressam Nasır Türk 17-24 Ocak tarihleri arasında Trabzon'da 10.Büyük sergisini törenle açtı.

Açtığı Resim sergileri ile Mardin'in ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tanıtımına önemli katkılar sağlayan  Mardinli ünlü Ressam Nasır Türk bu kez Annesinin ayak izlerini sürdüğü ve  28 eserden oluşan Mardin Resimlerinin yer alacağı Resim Sergisini Trabzon'da ''Annemin ayak izlerinde Barış ve Kardeşlik'' ismiyle  Trabzonlu sanatseverlerin beğenisine sundu......

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 23:26
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273