banner164

Zağnos Vadi’sinde Kanalizasyonlar Yağmur Suyu Hattından Ayrılıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü, Ortahisar ilçesinde kanalizasyon kanalizasyon hatlarının yağmur suyu menfezlerinden ayrılması çalışmalarına ivedilikle devam ediyor.

Zağnos Vadi’sinde Kanalizasyonlar Yağmur Suyu Hattından Ayrılıyor
banner232

Zağnos Vadi’sinde Kanalizasyonlar Yağmur Suyu Hattından Ayrılıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü, Ortahisar ilçesinde kanalizasyon kanalizasyon hatlarının yağmur suyu menfezlerinden ayrılması çalışmalarına ivedilikle devam ediyor. Bu kapsamda Zağnos Vadisi’nin güney kısmında yer alan yağmur suyu menfezinden kanalizasyon hattını ayırma ve temizlik çalışmaları tamamlandı. Zağnos Vadisi’ndeki menfezin devamında kanalizasyon hatlarının ayrılması çalışmalarına da TİSKİ Genel Müdürlüğünce devam ediliyor.

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, kanalizasyon hatlarının menfezlerden ayrılmasının insan ve çevre sağlığı için ciddi önem taşıdığını ifade etti. Zağnos Vadisi’nde kanalizasyonun menfeze bağlı olmasından ötürü görüntü kirliliği yaşandığını ve istenmeyen kokuların ortaya çıktığını hatırlatan Zorluoğlu, “Tamamlanan çalışmamızla Zağnos Vadisi’nin önemli bir kısmında bu problemi ortadan kaldırmış olduk. Diğer kısmında da aynı çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Böylece vadideki görüntü kirliliği ve koku tamamen son bulacaktır” dedi.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273