Vali Ustaoğlu’nun Miraç Kandili Mesajı

“Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) Yüce Yaradan’ın huzuruna yükseltildiği gün olan Miraç Kandili, nefislerimizi terbiye ve hayatımızı muhasebe etmek, dargınlıkları gidermek ve barışı yaymak anlamında önemli bir fırsat sunmaktadır.

Vali Ustaoğlu’nun Miraç Kandili Mesajı
banner232

Milletimizin manevî dünyasının şekillenmesinde müstesna bir yere sahip olan kandillerimiz, akrabalık, komşuluk, dostluk ve dayanışma gibi duygularımızı artırmakta, ruh dünyamıza da anlam ve zenginlik katmaktadır. Ramazan’a daha da arınmış şekilde ulaşmamıza vesile olarak görebileceğimiz Miraç Kandili’nin; birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi de pekiştirmesini Yüce Mevlâ’dan niyaz ediyorum. 

Bu duygularla, neredeyse tüm dünyanın maruz kaldığı koronavirüs salgınını ülke olarak en az kayıpla atlatabilmemiz, bu mübarek gün ve geceleri de inşallah en kısa zamanda yeniden doldurduğumuz camilerimizde idrak edebilmemiz için tüm vatandaşlarımızdan, devletimizin yaptığı uyarılara ve aldığı tedbirlere harfiyen uymalarını bir kez daha istirham ediyor, Miraç Kandili’mizin hayırlara vesile olmasını diliyorum."

İsmail Ustaoğlu
Trabzon Valisi

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273