banner164

Trabzon ve İlçelerinde 10 Kasım Saygıyla Anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugün yurdun dört bir yanında olduğu gibi Trabzon ve ilçelerinde de anıldı. Bugün her 10 Kasım’da olduğu gibi vatandaşlar saat 09:05’de çalan sirenler sonrasında ; aracıyla hareket eden aracını durdurdu, durakta oturanlar ayağa kalktı, yürüyenler durdu, çöpçüler temizliği bırakıp hazır ola geçip Ata’sına saygısını gösterdi. Bu anlara ilk etapta anlayamayan turistl

Trabzon ve İlçelerinde 10 Kasım Saygıyla Anıldı
banner232

erinde sonradan vatandaşlara iştirak ettikleri görüldü. 

Cumhuriyetimizin kurucusu ve bize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugün yurdun dört bir yanında olduğu gibi Trabzon ve ilçelerinde anıldı.

Trabzon’daki Törenlere Trabzon Valisi İsmail Ustaoülu,Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu,Emniyet Müdürü Metin Alper,Jandarma Komutanı,Cumhuriyet başsavcısı daire amirleri,STK temsilcileri ve vatandaşların katılımı ile Valilik önünde saygı duruşu İstiklal marşı,Çelenk sunumu ve günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılarak devam edildi .

Dünyanın hiç bir ülkesinde liderler için böyle bir anma töreni gerçekleştirilmezken Türk vatandaşlarının Ata’sına saygısı bir çok kesim tarafından takdir topluyor.

Sirenler, Atatürk’ün ölüm saati 09:05’de çalınmaya başladığında Trabzon’da Meydanında vatandaşlar araçlarını durdurup inerken, yürüyenler oldukları yerde bekledi.

Polisler, çöpçüler saygı duruşan geçerken, durakta oturanlar da hemen ayağa kalktıkları görüldü.

Dolmuştan inenlerin de anında saygı duruşan geçtiği Trabzon’da neredeyse 1 dakikalığına hayat durdu.

Sirenler çalınmaya başladığında Körfez Ülkelerinden gelen turistlerin ise şaşkınlığı dikkat çekti.

ilk etapta yürüyerek etraflarına bakan turistler ardından vatandaşların ve polislerin saygı duruşana geçtiğini görünce onlarında hareket etmeyerek oldukları yerde bekledikleri görüldü

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 15:14
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner249

banner160

banner254

banner273