banner164

Trabzon'da 26 Otel ve Restoran 3 Ay Kapatıldı

İşletmeciler adına açıklama yapan İbrahim Şahin : “Geçtiğimiz ay içerisinde işyerlerimizde polis tarafında yapılan denetimlerde tutulan raporlara istinaden valilik tarafından 26 otel ve restoran 3 ay süreyle kapatılmıştır.

Trabzon'da 26 Otel ve Restoran 3 Ay Kapatıldı
banner232

Trabzon'da 26 Otel ve Restoran 3 Ay Kapatıldı 

İşletmeciler adına açıklama yapan İbrahim Şahin : “Geçtiğimiz ay içerisinde işyerlerimizde polis tarafında yapılan denetimlerde tutulan raporlara istinaden valilik tarafından 26 otel ve restoran 3 ay süreyle kapatılmıştır. Bu iş yerlerinde istihdam edilen yaklaşık 200 kişi 3 aylığına işsiz kalmıştır. Trabzon’un en önemli sorunu işsizlik olmasına rağmen sudan gerekçelerle işyerlerimizin kapatılması bizleri çok zor durumda bırakmıştır. Bu süre içerisinde evimize nasıl ekmek getireceğiz. İnsanların işsiz bırakılması bizleri mağdur etmiştir” dedi. 

“BAKANIMIZIN KULAK  VERECEĞİNİ UMUYORUZ”

Şahin açıklamasında şunları kaydetti; “Turizm sezonuna girerken 3 aylık kapatma kararı yapılan rezervasyonları da tehlikeye sokmuştur. Trabzon’umuzun ve ülkemizin değerli İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun bizlerin bu çağrısına kulan vereceğini umuyoruz. Kapatma cezası yerine para cezası vermenin daha mantıklı bir yol olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca cezanın haksız ve kanuna uygun olmadığını ifade ediyoruz.  Böyle bir sezonda, ekonomik kriz arifesinde alınan bu kararın, hem şirket sahibi olarak bizlerin hem de çalışan yüzlerce kişinin ekmeğinden olacak olmasının önüne geçilmesini  tüm samimiyetimizle bekliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 20:06
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner179

banner249

banner160

banner233

banner234

banner260